franczyza

Najbardziej znane marki franczyzowe, bogata oferta pomysłów na biznes i niepowtarzalne wykłady na Forum Własnego Biznesu – na to mogą liczyć uczestnicy 5. edycji wiosennych Targów Franczyza, które jak co roku odbędą się w katowickim MCK przy Spodku.

Data wydarzenia: 
2020-03-27

5. Targi Franczyza w Katowicach są obok październikowych Targów Franczyza w Warszawie, najważniejszą imprezą poświęconą franczyzie, zarówno pod względem liczby wystawców, jak i odwiedzających. Targi co roku gromadzą kilkadziesiąt marek franczyzowych polskich i międzynarodowych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27-28 marca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym tuż przy Spodku.

Plany w zakresie franczyzy zakładają otwarcie w ciągu najbliższych 5 lat około 300 sklepów franczyzowych. Po pierwszych trzech otwarciach w regionie Warszawy, w lutym br. kolejne 3 sklepy franczyzowe pod logo Auchan Supermarket zostaną otwarte w Myślenicach, w Dobroszycach oraz w Centrum Handlowym Gdańsk Matarnia. Tym samym na koniec lutego park sklepów franczyzowych powiększa się do 6 supermarketów i 2 hipermarketów.

Tytułowe pytanie powinniśmy zadać sobie po lekturze wyników najnowszego badania TRM Nielsen. Z jednej strony mogą one cieszyć branżę, bo zaledwie 2% niezależnych handlowców przewiduje zamknięcie sklepu w najbliższych 5 latach. Z drugiej, muszą dać sporo do myślenia osobom decyzyjnym w sieciach franczyzowych – tylko 13% procent badanych rozważa dołączenia do franczyzy (w jakiejkolwiek formule).

Dyrektor KIS wydał pozytywną interpretację indywidualną dotyczącą opodatkowania podatkiem u źródła (WHT) opłaty franczyzowej (sygn. 0111-KDIB1-2.4010.304.2019.2.BG).

Tegoroczna, 17. już edycja Targów dedykowana systemom franczyzowym miała miejsce w dniach 17-19 października br. w salach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To były 3 dni spotkań, na których zaprezentowano 200 konceptów franczyzowych. 

Biedronka po raz pierwszy zaprezentuje się na Targach Franczyzy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na rozpoczynających się w czwartek 17 października br. targach sieć przedstawi swoją ofertę dla partnerów biznesowych. Obecnie w całym kraju funkcjonuje ok. 70 placówek franczyzowych sieci.

W dniach 17-19 października 2019 roku w Warszawie odbędą się Targi Franczyzy – największe w Europie Środkowo–Wschodniej. Podczas tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych ponad 200 pomysłów na biznes pod znaną marką.

W 2018 r. Carrefour Polska poszerzył portfolio supermarketów franczyzowych o 8 sklepów. Taka forma współpracy to nowy kierunek rozwoju dla sieci, a także odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, którzy są zainteresowani prowadzeniem w modelu franczyzowym sklepów większych niż format convenience.

Carrefour Polska w 2018 r. otworzył ponad 100 nowych sklepów franczyzowych. Na utrzymanie wysokiego tempa rozwoju ostatnich lat wpłynęły m.in. dynamiczna ekspansja, dywersyfikacja modeli franczyzowych, a także wdrożenie innowacyjnej oferty oraz usług okołozakupowych.

Strony

X