Jesteś tutaj

Podatek od cukru i soli?

Ministerstwo Finansów rozważa wprowadzenie opłat od cukru i soli

Trwają prace nad wprowadzeniem nowej opłaty, o którą wcześniej zabiegało już Ministerstwo Zdrowia doniósł Dziennik Gazeta Prawna. Urzędnicy przyglądają się podobnym rozwiązaniom wprowadzonym między innymi w Meksyku czy na Węgrzech.

Opłata uderzy nie tylko w konsumentów, ale również w detalistów i producentów. Doświadczenia z innych krajów mówią o spadku spożycia produktów zawierających obie substancje i oczywistym wzroście kosztów ich produkcji.

Podobne działania wpisują się w trendy, niektórych producentów, którzy poszerzają asortyment o produkty bezcukrowe, lub o obniżonej jego zawartości. Proponowane zmiany widzą przede wszystkim, jako zmniejszenie ich konkurencyjności w stosunku do producentów z innych krajów.

Podobne artykuły

Z badań przeprowadzonych przez instytut Millward Brown wynika, że Ukraińców najczęściej przyjmują duże, liczące ponad 250 zatrudnionych osób firmy. W branży handlowej 38,9% pracodawców rozważa rekrutację pracowników ze Wchodu.

W najbliższych dniach Ministerstwo Finansów wyśle e-mail lub SMS do mikroprzedsiębiorców, którzy są zobowiązani do składania Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). 

X