Jesteś tutaj

United Beverages zamierza przejąć Sobieski Trade

Do UOKiK wpłynęło zgłoszenie dotyczące przejęcia przez United Beverages z siedzibą w Toruniu kontroli nad spółką Sobieski Trade z siedzibą w Kołaczkowie. United Beverages ma zamiar nabyć od spółki Marie Brizard Wine & Spirits 100% udziałów dających prawo do sprawowania wyłącznej kontroli nad Sobieski Trade.

United Beverages jest spółką w grupie kapitałowej, bezpośrednio kontrolowaną przez W.C. Holdings Ltd. z siedzibą w Limassol na Cyprze. Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi United Beverages obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez Williama Vernona Careya, która koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Spółki wchodzące w skład grupy kapitałowej (Detal Partner, MAC, System) prowadzą działalność w zakresie detalicznej sprzedaży napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych poprzez sieć wyspecjalizowanych sklepów detalicznych. Ponadto spółka Detal Partner prowadzi sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych i wyrobów tytoniowych.

Grupa kapitałowa, w której skład wchodzi spółka Sobieski Trade obejmuje grupę spółek kontrolowanych przez Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Paryżu we Francji. Spółka Sobieski Trade bezpośrednio kontrolowana jest przez spółkę Marie Brizard Wine & Spirits z siedzibą w Warszawie. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie produkcji alkoholu oraz hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Analiza rynku sporządzana przez United Beverages zdaje się wskazywać, że koncentracja nie spowoduje żadnych negatywnych skutków dla rynku, w tym konkurentów, kontrahentów i konsumentów.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Zaanonsowany we wrześniu przez Grupę Carlsberg rewolucyjny Snak Pack zwyciężył w kategorii Best CSR/Sustainability Initiative. Jury tegorocznej edycji konkursu World Beverage Innovation Awards podkreśliło, że innowacja Carlsberga to długo oczekiwane, mądre i inspirujące rozwiązanie dla problemu zagrożenia środowiska.

II Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to z pewnością wielkie święto dla fanów literatury. Podczas Festiwalu idealną propozycję dla siebie znajdą również miłośnicy dobrych kulinariów, o których zadba jeden z mecenasów Festiwalu firma Sokołów S.A., która zaprasza na festiwalowe „Gotowanie z literaturą”.

X