Jesteś tutaj

Jak znaleźć dobrego handlowca?

Znalezienie dobrego sprzedawcy do sklepu czy hurtowni staje się sprawą coraz trudniejszą. I nie jest to tylko bolączką handlu. Niedobory kadrowe dotykają różnych branż. Rekrutacja pracowników odbywa się najczęściej poprzez serwisy internetowe, jednak nie jest to najlepsza metoda. Rekruterzy czy pracodawcy często tracą czas i pieniądze, ponieważ kandydaci na stanowisko nie zjawiają się na umówionych rozmowach czy nie mają odpowiednich kwalifikacji –uważa dr Magdalena Kot-Radojewska, doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Zdaniem doktor, rozwiązaniem tego problemu może być scounting, czyli poszukiwanie potencjalnych pracowników np. w ich aktualnym miejscu pracy. – Jeśli firma poszukuje specjalistów do obsługi klientów czy też handlowców, może wysyłać rekruterów np. do punktów sprzedaży, sklepów, galerii handlowych. Rekruter obserwując potencjalnego kandydata na dane stanowisko jest w stanie ocenić jego predyspozycje, określić cechy charakteru i na to kładzie największy nacisk. Pozwala to wychwycić kandydatów, którzy posiadają pożądane przez pracodawcę cechy, dzięki czemu rekrutacja jest mniej skomplikowana i czasochłonna.

Źródło: PIH

Foto: pixabay.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Budownictwo, produkcja, handel i transport to branże, w których w 2015 roku spodziewany jest największy wzrost zatrudnienia. Na brak ofert pracy tradycyjnie nie będą też narzekać informatycy oraz osoby dobrze znające języki obce, zwłaszcza te mniej popularne. Jak przewiduje ManpowerGroup w I kw. tego roku zatrudnienie może wzrosnąć o 5%.

Nie będzie kary więzienia za niedzielną sprzedaż. Autopoprawkę do projektu zgłoszą posłowie. Pracodawcy uważają, że pokłosiem zakazu handlu w niedzielę mogą być zamknięte stacje paliw, brak świeżych towarów w sklepach w poniedziałek, utrata konkurencyjności przez polskie firmy, dyskryminacja przedsiębiorców. 

X