Jesteś tutaj

Instytut Żywności i Żywienia uczy przez smartfony

Zdrowice – to nazwa nowej aplikacji na telefony komórkowe, przygotowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Jej zadanie polega na nauce zdrowych nawyków żywieniowych i promowaniu właściwej diety wśród dzieci i młodzieży.

Aplikacja powstała w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020. Prof. Mirosław Jarosz, dyrektor instytutu stwierdził, że „połączenie angażującej gry z rzetelnymi informacjami dotyczącymi odżywiania to dobry pomysł, aby zainteresować dzieci zdrowym stylem życia”.

W grze tworzy się własne miasto, rozwijane przy pomocy zdobywanych monet i punktów energii. Każdy gracz ma plan dnia, w którym można zapisywać informacje o zjedzonych warzywach i owocach. Zdrowe nawyki są premiowane podwójnie, dzięki czemu szybciej można rozwijać swoje miasto.

Ważnym elementem edukacyjnym aplikacji są opisy poszczególnych warzyw i owoców. Na stronie Ministerstwa Zdrowia można przeczytać: Gra uczy, że to jak żyjemy, jak się odżywiamy, jak dbamy o własny organizm przekłada się na stan naszego zdrowia i nasze życie. Zastosowana technika fun learningu zwiększa atrakcyjność przekazu edukacyjnego i wpływa na tempo przyswajania informacji i zmiany nawyków.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W najnowszym projekcie nowelizacji przepisów wprowadzających kasy online rząd zaproponował także kasy programowe. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe będzie ewidencjonowanie obrotu przy pomocy aplikacji mobilnej.

W handlu detalicznym odnotowano w październiku poprawę koniunktury w stosunku do września. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku hurtu, tutaj nastąpił spadek. Ogólny wskaźnik koniunktury utrzymuje się jednak na plusie. Największymi problemami dla przedsiębiorców są rosnące koszty zatrudnienia oraz duża konkurencja na rynku – informuje GUS.

X