Jesteś tutaj

Ministerstwo Zdrowia dementuje pogłoski o likwidacji małych butelek alkoholu

Ministerstwo Zdrowia nie pracuje nad nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która zakazywałaby produkcji i sprzedaży tzw. „małpek” – resort zdrowia dementuje pojawiające się pogłoski.

Ministerstwo Zdrowia nie pracuje nad nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która zakazywałaby produkcji i sprzedaży tzw. „małpek”, czyli alkoholu w małych butelkach albo wprowadzałaby minimalną cenę za jego gram. Doniesienia medialne na ten temat nie są prawdziwe – czytamy na stronie resortu zdrowia.

Propozycja nowelizacji przewiduje – poza zmianami technicznymi – jedynie dostosowanie przepisów do zmienionych uwarunkowań prawnych, które wynikają z orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Źródło: MZ

Kategoria: 

Podobne artykuły

Czy właścicieli sklepów czekają kolejne restrykcyjne obostrzenia przepisów? Przygotowywany jest nowy projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Nowe przepisy mają ułatwić odbieranie koncesji na sprzedaż alkoholu za brak paragonu – w przypadku wykrycia przypadku niewystawienia paragonu za sprzedaż choćby jednej puszki piwa, informacja ta trafi do gminy, a ta bez żadnych zbędnych procedur odbierze koncesję.

Ponad 4 mld zł klienci wydadzą na alkohol w okresie świąteczno-prezentowym. 60% podaruje bliskim wino, whisky albo np. brandy. Polacy deklarują największy w Europie wzrost wydatków na święta. 

X