Jesteś tutaj

Leroy-Merlin czeka na decyzję UOKiK ws. przejęcia sklepów Tesco

Leroy-Merlin Inwestycje z siedzibą w Warszawie złożyła do Prezesa UOKiK wniosek o wszczęcie postępowania antymonopolowego w sprawie koncentracji polegającej na nabyciu części mienia innego przedsiębiorcy, czyli nieruchomości położonych w trzech lokalizacjach należących do Tesco Polska z siedzibą w Krakowie wraz z budynkami i infrastrukturą oraz określonymi, powiązanymi z nieruchomościami prawami. Nieruchomości znajdują się w trzech polskich miastach – czytamy we wniosku skierowanym do UOKiK.

Przedmiotem faktycznej działalności spółki Leroy-Merlin Inwestycje jest nabywanie nieruchomości i ich wynajmowanie dla celów prowadzenia działalności gospodarczej innym przedsiębiorcom, w tym Leroy-Merlin Polska z siedzibą w Warszawie.

Głównym przedmiotem działalności Tesco Polska jest sprzedaż detaliczna artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem sklepów wielkopowierzchniowych. Uzupełniającą działalność Tesco Polska stanowi wynajem powierzchni handlowych na rzecz podmiotów trzecich w sklepach wielkopowierzchniowych, w których Tesco Polska prowadzi działalność.

Foto: bigstockphoto.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Tesco Polska opublikowało wyniki finansowe za rok 2014/15, kończący się 28 lutego 2015*. Sprzedaż Tesco za rok finansowy wyniosła 11,2 mld zł (bez VAT).  Sprzedaż porównywalna like-for-like wyniosła  -1,4%.

W ramach akcji „Powrót do szkoły” Tesco przygotowało specjalne kupony dla swoich pracowników posiadających dzieci w wieku 6-18 lat.

X