Jesteś tutaj

GK Specjał na 11. miejscu w rankingu Wprost

Grupa Kapitałowa Specjał zanotowała kolejny awans w zestawieniu tygodnika Wprost – 200 największych polskich firm. W tym roku firma uplasowała się na 11. miejscu. Ranking powstał na bazie danych o przychodach, zyskach, aktywach i kapitałach własnych kilkuset polskich firm z dominującym polskim kapitałem

W stosunku do roku ubiegłego odnotowano awans aż o cztery pozycje – w poprzednim zestawieniu firma uplasowała się na 15. miejscu. Po raz kolejny GK Specjał zajęła najwyższą lokatę wśród firm hurtowych branży FMCG. Zestawienie uwzględnia przychody ze sprzedaży w 2018 r. oraz wartość rynkową firm.

Tegoroczna lista 200 największych polskich firm to już piąte wydanie jedynego takiego zestawienia w polskich mediach. Wszystkie firmy ujęte w tegorocznym rankingu jeszcze nigdy nie osiągnęły tak dużych przychodów. W sumie wypracowały ponad 772 mld zł, czyli o ponad 60 mld zł więcej niż przed rokiem.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Grupa Kapitałowa Specjał uplasowała się na 3 miejscu wśród firm z polskim kapitałem w zestawieniu opublikowanym przez gazetę Rzeczpospolita.

Grupa Kapitałowa Specjał nie zwalnia tempa. Na przełomie lutego i marca br. otworzono kolejny oddział sprzedaży hurtowej. Tym razem w Lublinie. Hala mieści się przy ul. Józefa Franczaka „Lalka” 18 w Panattoni Park.

X

Przeczytaj również