Jesteś tutaj

GK Specjał na 11. miejscu w rankingu Wprost

Grupa Kapitałowa Specjał zanotowała kolejny awans w zestawieniu tygodnika Wprost – 200 największych polskich firm. W tym roku firma uplasowała się na 11. miejscu. Ranking powstał na bazie danych o przychodach, zyskach, aktywach i kapitałach własnych kilkuset polskich firm z dominującym polskim kapitałem

W stosunku do roku ubiegłego odnotowano awans aż o cztery pozycje – w poprzednim zestawieniu firma uplasowała się na 15. miejscu. Po raz kolejny GK Specjał zajęła najwyższą lokatę wśród firm hurtowych branży FMCG. Zestawienie uwzględnia przychody ze sprzedaży w 2018 r. oraz wartość rynkową firm.

Tegoroczna lista 200 największych polskich firm to już piąte wydanie jedynego takiego zestawienia w polskich mediach. Wszystkie firmy ujęte w tegorocznym rankingu jeszcze nigdy nie osiągnęły tak dużych przychodów. W sumie wypracowały ponad 772 mld zł, czyli o ponad 60 mld zł więcej niż przed rokiem.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W dniach 06-07 listopada br. odbyła się XXII edycja Targów Biznes -Żywność- Medycyna-Auto Flota Rzeszów 2019 r. Było to rekordowe wydarzenie. Targi odwiedziło 20 tys. zwiedzających, na których czekało 300 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Wydarzenie zorganizowała GK Specjał oraz sieci franczyzowe: Nasz Sklep, Livio i Rabat Detal.

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał podsumował bieżący rok działalności firmy, która wypracowała większą sprzedaż niż pierwotnie planowano. Pomimo tego, wynik finansowy może być słabszy niż przed rokiem. 

X

Przeczytaj również