Jesteś tutaj

Poseł PiS: zakupy w co drugą niedzielę

- Od 1 stycznia zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę – powiedział na antenie radia Tok Fm, Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy. Wypowiedź padła w tonie, który pozwala sądzić, że decyzja już zapadła. Przypomnijmy, dyskusja na ten temat nasilała się od miesięcy. Rządzące w parlamencie Prawo i Sprawiedliwość, było naciskane między innymi przez związki zawodowe z Solidarnością na czele. W tej sprawie lobbował również Episkopat Polski. Argumentacją było oddanie tego dnia rodzinie (dzieciom), a w przypadku Kościoła, również poświęcenie na czynności religijne. Jednocześnie ukazały się badania wskazujące, że w handlu w niedziele pracuje najmniej osób posiadających rodziny przy jednoczesnym wzroście osób pracujących tylko w weekendy. Płynny czas pracy w handlu chwalili sobie ankietowani młodzi ludzie, dla których jest to możliwość zarobkowania przy jednoczesnym kontynuowaniu edukacji.

zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7415780

Podobne artykuły

Rośnie ilość firm, które zgłaszają brak osób chętnych do pracy w handlu detalicznym. Spadek bezrobocia odbija się na handlu. To branża, w której najbardziej odczuwalne są niedobory kadrowe.

Na żadne ustępstwa w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę nie godzi się NSZZ „Solidarność”. Jest to stanowisko w odniesieniu do pojawiających się wciąż nowych propozycji, by obywatelski projekt został złagodzony. 

X