W ubiegły piątek rozporządzeniem Rady Ministrów tarcza branżowa przedłużona została o marzec i kwiecień. Oprócz tego zadecydowano o objęciu pomocą kolejnych 17 branż jak dotąd nie objętych pomocą. Wśród nich są m.in. zamknięte niedawno salony fryzjerskie i pozostałe usługi kosmetyczne, ale również inne salony gospodarcze oraz wyspecjalizowane sklepy zajmujące się sprzedażą detaliczną kosmetyków i artykułów toaletowych.
Pełna lista nowych branż objętych Tarczą znajduje się na oficjalnej stronie rządu.
Maksymalną kwotę wsparcia, które mogłoby zostać udzielone dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących działalność w branżach objętych projektowanym wsparciem oceniono na 15,3 mld złotych.
Tarcza branżowa dla firm objętych obostrzeniami wynikającymi z trzeciej fali pandemii to: zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, dotacja do 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności, dopłata 2 tys. zł do wynagrodzeń pracowników (po zawarciu umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy takie dofinansowanie przysługuje pracodawcy przez łączny okres 3 miesięcy i obejmuje zarówno zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i zlecenia, od którego są odprowadzane składki ZUS).