„Słodko, że pomagasz”. Krwiodawcy otrzymają czekolady od ALDI

Detal/Hurt

„Słodko, że pomagasz”. Krwiodawcy otrzymają czekolady od ALDI

Wszyscy, którzy oddają honorowo krew w Warszawie, Katowicach i Bydgoszczy, otrzymają w zamian czekolady Almoncracker. To już czwarta edycja akcji „Słodko, że pomagasz” prowadzonej przez sieć ALDI.

W tym roku termin akcji zbiegł się ze Światowym Dniem Krwiodawcy przypadającym 14 czerwca. Lokalizacje zostały wybrane w oparciu o miejsca funkcjonowania centrów dystrybucyjnych sieci ALDI, odgrywających kluczowa rolę w codziennym dostarczaniu produktów. W poprzednich edycjach inicjatywa była realizowana z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz w Warszawie. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także w Bydgoszczy.

Centra krwiodawstwa objęte akcją otrzymały czekolady z całymi migdałami Almondcracker. Przekazane słodycze mają być symbolicznym wyrazem podziękowania za zaangażowanie i bezinteresowność dawców.

To inicjatywa, która łączy prosty gest z dużym znaczeniem. Krwiodawstwo jest jednym z najbardziej bezinteresownych przejawów troski o innych i właśnie ten wymiar społecznej solidarności najlepiej tłumaczy zaangażowanie ALDI we wsparcie regionalnych centrów krwiodawstwa – mówi Edyta Bracik, Lider Zespołu Komunikacji Strategicznej, Relacji Zewnętrznych i Obsługi Klienta ALDI Polska. –  W tym przypadku możemy przekazać produkt, który od lat towarzyszy krwiodawcom – dziś dodatkowo stanowi symboliczny sposób podziękowania za ich wyjątkową postawę – dodaje.

Łącznie we wszystkich edycjach inicjatywy do krwiodawców trafiło już prawie 13 tys. mlecznych czekolad.

Oprac. Zenon Kubiak

Źródło: Informacja prasowa