Walmart

ITO EN (North America) INC., światowy lider w zakresie produkcji zielonej herbaty i innowacyjnych zdrowych napojów, ogłosił, że gotowe do spożycia zielone herbaty marki Oi Ocha będą wkrótce dostępne w sklepach Walmart w całych Stanach Zjednoczonych.

Ożywienie gospodarcze w wielu regionach świata sprzyja globalnym sprzedawcom detalicznym. Przychody 250 największych detalistów na świecie wyniosły w ubiegłym roku obrotowym 4,4 biliona dolarów. Rok do roku był to wzrost o 4,1 proc. 

W środę wieczorem czasu lokalnego, w miejscowości Thornton w stanie Kolorado na terytorium Stanów Zjednoczonych, doszło do strzelaniny w supermarkecie sieci Walmart. W jej wyniku śmierć poniosły trzy osoby.

W amerykańskiej sieci sklepów Walmart już od września dostępne są produkty na Halloween. Redaktorzy „Poradnika Handlowca” podczas wizyty w jednym z marketów znajdujących się w Anchorage na Alasce uwiecznili na zdjęciach te ofertę. 

Huragan Irma piątej, najwyższej kategorii, przesuwa się w kierunku Florydy. Zaniepokojeni mieszkańcy ruszyli do sklepów, w których zaczyna brakować zaopatrzenia.

Adam Manikowski, były dyrektor generalny Tesco Polska, objął funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. marketingu w sieci Walmart Kanada. 

Walmart ogłosił plany zakupu energooszczędnego oświetlenia sufitowego w technologii LED od GE Lighting. Inwestycja obejmie wszystkie nowe supercentra w USA, sklepy w Azji i Ameryce Łacińskiej oraz sieć ASDA w Wielkiej Brytanii. Dzięki nowej technologii zużycie mocy oświetleniowej spadnie o 40% na sklep w stosunku do wcześniej stosowanych rozwiązań.

X