przedsiębiorcy

W październiku 2019 r. wskaźnik ICI obrazujący relację przychodów do kosztów w różnych obszarach działalności gospodarczej ponownie obniżył się – informuje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Od stycznia 2018 r. przedsiębiorcy będą wpłacać na jeden przypisany im rachunek wszystkie składki ubezpieczeniowe. W Sejmie trwa czytanie projektów ustaw na temat zmian w Kodeksie pracy i w ustawie o ubezpieczeniach społecznych są czytane w Sejmie. 

– To dobry moment, by wprowadzać więcej zmian wychodzących naprzeciw przedsiębiorcom – zapowiedziała w środę premier Beata Szydło. Dodała, że "za mało zrobiliśmy do tej pory dla przedsiębiorców". 

Projekt ustawy proponowany przez Nowoczesną dotyczący obniżki podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą został odrzucony przez Sejm. Obecnie podatek ten wynosi 19%, w proponowanym przez partię Ryszarda Petru projekcie wynosić miał 15%. 

Ryszard Wojtkowski podczas dzisiejszej (19 grudnia 2016 r.) audycji  w TOK FM  EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka, prowadzonej przez Macieja Głogowskiego, wyraził swoje zaniepokojenie obecną sytuacją w kraju. 

Minister finansów zmienił zdanie i z projektu ustawy o radzie oceniającej, czy firmy unikają podatków wykreślił zapis o miejscu dla przedstawiciela przedsiębiorców - podaje Puls Biznesu.

Wskaźnik BIG, oceniający bezpieczeństwo działalności gospodarczej, wzrósł o 1,7 pkt. proc. do 16 pkt. Po wcześniejszym spadku nastroje przedsiębiorców się poprawiają - wynika z wrześniowego raportu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor SA.

Przedsiębiorcy łatwiej i szybciej będą mogli zakładać firmy, bo już w dniu wpisu do KRS dostaną NIP, Regon i będą mogli faktycznie zacząć działalność - taki ma być skutek nowelizacji ustawy o tzw. jednym okienku, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.

Unia Europejska chce pomóc przedsiębiorcom zwiększać ich konkurencyjność. Wsparciem mają być nie tylko pieniądze z funduszy strukturalnych, lecz także uproszczenie unijnych regulacji. Jednym z większych wyzwań dla konkurencyjności unijnego przemysłu będzie pogodzenie jego interesów z polityką ochrony środowiska.

Strony

X