Mila

Grupa Eurocash podpisała umowę dotyczącą przejęcia 100% udziałów w cypryjskiej spółce Domelius Limited kontrolującej Mila S.A. – właściciela sieci 187 supermarketów. Podpisanie umowy jest ostatnim etapem w procesie nabycia supermarketów Mila.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Grupę Eurocash 100% udziałów w cypryjskiej spółce Domelius Limited kontrolującej Mila S.A. – właściciela sieci 187 supermarketów zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

Sieć Mila obchodzi 3. urodziny. Z tej okazji 15 stycznia 2018 r. w sklepach sieci wystartuje akcja „Urodziny na 6!”. Ponadto w styczniu przygotowano również wiele „urodzinowych hitów” – atrakcyjnych produktów w specjalnych, obniżonych cenach.

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Eurocash kontroli nad właścicielem sieci sklepów Mila. Do wydania decyzji konieczne jest przeprowadzenie badania rynku. Dotychczas ustalono, że firmy konkurują ze sobą na 21 lokalnych rynkach.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował postępowanie dotyczące przejęcia sieci supermarketów Mila do drugiej fazy. Postanowienie UOKiK jest zgodne z przewidywaniami Grupy Eurocash i standardowe w analogicznych sprawach. 

W dniach od 16 sierpnia do 6 września br. każdy klient marketów Mila może wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz Podopiecznych Fundacji „Serca dla Maluszka”.

„Grilluj z Mila” – to loteria, która ruszyła w sklepach sieci supermarketów Mila. Każdy kto w czasie trwania loterii kupi produkt oznaczony hasłem „Kup i wygraj” i wypełni kupon konkursowy może otrzymać jedną z  5660 nagród o łącznej wartość blisko 150 000 zł.

 Nagroda główna urodzinowej loterii sieci Mila, Skoda Rapid, trafiła do Łukasza Zawady z Olimpina. W konkursowej puli znalazło się ponad 2 tys. nagród w tym bony na zakupy, zestawy noży i smartfony. 

22 marca w sieci sklepów Mila rusza Wielkanocna Loteria Zdrapkowa „Mila na Wyspach”. Nagrodami w zabawie są m.in. wycieczka o wartości 10 tys. zł, konsole, pralki, smartfony i bony do sklepów sieci Mila. 

Supermarkety typu proximity Mila, odnotowują wzrost sprzedaży w dotychczas zmodernizowanych sklepach. 2 marca w Płocku uruchomiono piąty sklep, który przeszedł remodeling. W obiekcie, podobnie jak w czterech pozostałych, odnowiono stoiska: cukierniczo-piekarnicze, mięsno-wędliniarskie oraz samoobsługowe stoisko alkoholowe. 

Strony

X