Akademia Umiejętności Eurocash

Tylko od początku tego roku z największej w Polsce platformy e-learningowej poświęconej handlowi małoformatowemu – www.akademiaeurocash.com.pl – skorzystało 15 tys. zarejestrowanych użytkowników. W tym czasie miała ona blisko 400 tys. odsłon, a użytkownicy zalogowali się do niej aż 86 tys. razy. Podążając za najnowszymi trendami w e-edukacji, Akademia Umiejętności Eurocash uruchomiła własną telewizję internetową – AUE TV.

Okres świąt Bożego Narodzenia, pomimo często lodowatej aury za oknem, to najgorętszy okres w handlu. Ruch wzmaga się niekiedy kilkukrotnie, a przy tym rosną także obroty sklepu. Statystyczna polska rodzina wydaje na święta około tysiąca złotych. Średnio niemal połowa tych pieniędzy ląduje w kasach sklepów spożywczych. Sprostanie oczekiwaniom klientów to ogromne wyzwanie dla każdego sklepu. Dlatego Akademia Umiejętności Eurocash podpowiada, jak najlepiej przygotować swój sklep na okres Bożego Narodzenia.

Już po raz czwarty pod hasłem #DiscoverYourTalent (Odkryj swój talent) Komisja Europejska organizuje Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. W tym roku do inicjatywy KE przyłączyła się Akademia Umiejętności Eurocash, która zaprasza uczniów techników i szkół branżowych, kształcących się na kierunku „sprzedawca” i „technik sprzedawca”, na serię spotkań w całym kraju. Działanie Akademii to odpowiedź na wyzwania polskiego rynku pracy, na którym według danych GUS zapotrzebowanie na pracowników w handlu w ciągu  najbliższych trzech lat wyniesie nawet 415 tys. osób.

Obecnie obserwujemy nieustanne zmiany na rynku pracy, często nazywanym rynkiem pracownika. Powoduje to deficyt kandydatów do pracy oraz coraz większe ich wymagania. Od właściwych decyzji rekrutacyjnych, może zależeć dalszy rozwój Twojej firmy. Dowiedz się, jak prowadzić proces rekrutacyjny, aby zatrudniać w swoim sklepie odpowiednich pracowników.

Eurocash i Microsoft wraz z partnerami technologicznymi przedstawili wizję rynku detalicznego przyszłości – „Detalista 4.0”, z którą zapoznało się wczoraj ponad 5,2 tys. uczestników IV Kongresu Przedsiębiorców Polskiego Handlu.

Akademia Umiejętności Eurocash serdecznie zaprasza Przedsiębiorców zrzeszonych w sieciach franczyzowych i partnerskich Grupy Eurocash do udziału w IV Kongresie Przedsiębiorców Polskiego Handlu.

Minimalizowanie kosztów prowadzonej działalności gospodarczej to jedno z najważniejszych wyzwań stojących obecnie przed właścicielami sklepów spożywczych. Optymalnie działające przedsiębiorstwa handlowe są w stanie lepiej konkurować na lokalnym rynku. Podpowiadamy, jak w prosty i skuteczny sposób ograniczyć koszty stałe i podnieść rentowność swojego biznesu.

Poszukujesz sposobu na zwiększanie sprzedaży i uzyskiwanie wyższej średniej marży? Akademia Umiejętności Eurocash podpowiada: wprowadź aktywną sprzedaż do codziennej praktyki Twoich sprzedawców.

Akademia Umiejętności Eurocash otrzymała certyfikat ISO „Realizacja usług szkoleniowo-rozwojowych oraz doradczych za pośrednictwem platformy edukacyjnej, konferencji, warsztatów, kursów oraz seminariów”. Uroczyste wręczenie certyfikatu miało miejsce w Łodzi podczas Kongresu Przedsiębiorców Polskiego Handlu – wydarzenia, które zgromadziło blisko 5 tys. przedsiębiorców prowadzących małoformatowe sklepy detaliczne oraz ich pracowników.

75 uczestników, 166 godzin zajęć w ramach 10 zjazdów: tak w liczbach wyglądała pierwsza edycja studiów „Zarządzanie przedsiębiorstwem w handlu detalicznym” oraz „Akademia zarządzania przedsiębiorstwem w handlu detalicznym”. Grupa Eurocash razem ze Szkołą Główną Handlową kontynuuje inicjatywę, uruchamiając kolejną edycję studiów w roku akademickim 2018/2019.

Strony

X

Przeczytaj również