Jesteś tutaj

Statuetka Polskiej Izby Handlu dla Wydawcy Poradnika Handlowca

Za wybitne zasługi na rzecz handlu w Polsce dla Wiesława Generalczyka

26 listopada 2010 r. w warszawskim hotelu Radisson odbyła się Gala, podczas której statuetkami „Polskiego Kupca” wyróżniono 12 osób zasłużonych dla rodzimego handlu. W zaszczytnym gronie znaleźli się twórcy najbardziej znanych sieci handlowych, dystrybutorzy i handlowcy. Wśród nich – jako jedyny przedstawiciel mediów drukowanych – Prezes Wydawnictwa, wydającego Poradnik Handlowca, Poradnik Restauratora i Handlowca, Wiesław Generalczyk („za wybitne zasługi na rzecz handlu w Polsce”). Warte podkreślenia jest to, że Kapituła Polskiej Izby Handlu nagrodziła 12 z listy 24 zgłoszonych osób. Na uroczystej Gali wraz z wyróżnionymi spotkali się przedstawiciele świata biznesu oraz administracji państwowej. Wśród ponad setki gości znalazł się m.in. Andrzej Maria Faliński, Dyrektor Generalny POHiD, Wojciech Kruszewski, Prezes Zarządu Lewiatan Holding, Andrzej Lewiński, Honorowy Prezes PIH, Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Henryk Szymański, Dyrektor Generalny Ministerstwa Gospodarki oraz Michał Konwicki, Dyrektor Krajowej Izby Gospodarczej.

Uroczysta oprawa spotkania miała także charakter akcji społecznej. Uczestnicy bankietu wzięli udział w aukcji dzieł sztuki, z której fundusze przeznaczono na leczenie 13-letniego chłopca z porażeniem mózgowym. W sumie zebrano ponad 16 tys. zł.

 

„Polski Kupiec" - laureaci 2010

Wiesław Generalczyk (Wydawca Poradnika Handlowca, Poradnika Restauratora i Handlowca)

Krzysztof Gradecki (Prezes Zarządu EKO Holding)

Romuald Gulczyński (Dyrektor Ekspansji Detalu Emperia Holding S.A.)

Ludmiła Helman (Antykwariusz, społecznik)

Jerzy Mazgaj (Prezes Zarządu Alma Market)

Jerzy Rybicki (Prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni „Społem”)

Radosław Skowierzak (Współzałożyciel Lewiatan Holding, jeden z inicjatorów powstania sieci Rabat)

Krzysztof Tokarz (Prezes Zarządu grupy kapitałowej Specjał)

Andrzej Wojciechowicz (jeden z top managerów i ekspert zarządzający sieciami handlowymi)

Paweł Woś (Współwłaściciel sieci sklepów spożywczo-przemysłowych Piotr i Paweł)

Piotr Woś (Współwłaściciel sieci sklepów spożywczo-przemysłowych Piotr i Paweł)

Zbigniew Żochowski (Prezes Zarządu Partnerskiego Serwisu Detalicznego)

Galeria: 

Podobne artykuły

Polska Izba Handlu zaprasza na konferencję prasową pt.: „Prawo nie pozwala informować konsumentów o mniej szkodliwych zamiennikach papierosów”, która odbędzie się 15.05.2018, o godz. 11.00 w Centrum Prasowym PAP na ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.

Ponad 84 proc. dorosłych palaczy chce informacji o mniej szkodliwych produktach niż papierosy, tj. e-papierosach i nowatorskich wyrobach tytoniowych, w których tytoń się podgrzewa, a nie spala. 90 proc. badanych uważa, że w sklepie powinna być dostępna informacja o tych produktach, a ponad 90 proc. chce znać wyniki badań naukowych.

X

Przeczytaj również