Jesteś tutaj

Tarczyński chce przejąć ZM Henryk Kania

Zarząd Tarczyński S.A. informuje o złożeniu przez pełnomocnika Spółki do Nadzorcy Sądowego Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. Pełnomocnik Spółki złożył ofertę w dniu 21 sierpnia 2019 r. w godzinach wieczornych – czytamy w komunikacie opublikowanym przez firmę Tarczyński.

Decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. w restrukturyzacji podyktowana jest planowanym przez Tarczyńskiego rozwojem oraz rozważanym rozszerzeniem jego działalności.

Tarczyński zainteresowany jest wstępnie przejęciem majątku ZM Henryk Kania w sytuacji, w której trwające postępowanie restrukturyzacyjne nie doprowadzi do wypracowania lepszego rozwiązania mającego na celu zaspokojenie jej interesariuszy, w tym głównie jej pracowników i wierzycieli.

Podkreślono również, że złożona oferta ma charakter wstępny i warunkowy, tzn. jest uzależniona od spełnienia szeregu warunków zewnętrznych, typowych dla tego typu transakcji. Ewentualna realizacja transakcji będzie możliwa dopiero po spełnieniu tych warunków.

O dalszych czynnościach i istotnych zdarzeniach w sprawie złożonej warunkowej oferty Zarząd Spółki będzie na bieżąco informował w kolejnych raportach.

Źródło: bankier.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Już od piątku do 16 lutego w Zakopanem przy Placu Niepodległości mieszkańcy miasta, jak i turyści będą mieli okazję odwiedzić Strefę Aktywności Tarczyński.  Będą w niej czekać nie tylko atrakcje zachęcające do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, smaczne i pożywne przekąski, ale także gwiazdy polskiego ekranu.

Grzegorz Minczanowski nie jest już prezesem Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Jego funkcję przez najbliższe trzy miesiące pełnić będzie sam Henryk Kania, przewodniczący rady nadzorczej.

X

Przeczytaj również