Jesteś tutaj

Spotkanie pracodawców z branży spirytusowej ze związkami zawodowymi

W poniedziałek 9 września pracodawcy ze Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy spotkali się z przedstawicielami Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ Solidarność.

Dyskutowano na temat wyzwań stojących przed branżą spirytusową, o znaczeniu dobrych relacji pomiędzy pracownikami i pracodawcami w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz o możliwości współpracy związków pracodawców i związków zawodowych. Podczas spotkania została podpisana „Deklaracja współpracy”.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Salwador, Honduras i Kostaryka potwierdziły rejestrację dwóch polskich oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych: Polska Wódka i Wódka ziołowa z Niziny Podlaskiej aromatyzowana ekstraktem trawy żubrowej. To ważny krok, który może pomóc zwiększyć obecność naszego narodowego produktu w tym regionie. Przedsiębiorcy podkreślają jednak, że aby polskie wódki zaistniały na odległych rynkach oprócz formalnych regulacji potrzebne jest długofalowe wsparcie polskiej administracji i dyplomacji.

Produkcja wódki nie wróciła do poziomu sprzed podwyżki akcyzy. Od stycznia do września br. wytworzono 665 tys. hektolitrów wódek czyli 9% mniej niż w 2013 r. Przedsiębiorcy wskazują, że niższa legalna produkcja prawdopodobnie jest rekompensowana alkoholem z szarej strefy. Świadczy o tym m.in. znaczący wzrost importu do Polski węgierskiego skażonego spirytusu.

X