Jesteś tutaj

Advertisement

Spotkanie pracodawców z branży spirytusowej ze związkami zawodowymi

W poniedziałek 9 września pracodawcy ze Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy spotkali się z przedstawicielami Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ Solidarność.

Dyskutowano na temat wyzwań stojących przed branżą spirytusową, o znaczeniu dobrych relacji pomiędzy pracownikami i pracodawcami w funkcjonowaniu przedsiębiorstw oraz o możliwości współpracy związków pracodawców i związków zawodowych. Podczas spotkania została podpisana „Deklaracja współpracy”.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Po załamaniu eksportu w 2012 r. producentom napojów spirytusowych udało się odrobić straty i wrócić na ścieżkę wzrostu. W ubiegłym roku wysłali za granicę 20% więcej wódki w ujęciu rocznym. Głównie do Francji oraz Stanów Zjednoczonych. Branża ma jednak wątpliwości czy pozytywny trend uda się utrzymać w drugiej połowie br.

Salwador, Honduras i Kostaryka potwierdziły rejestrację dwóch polskich oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych: Polska Wódka i Wódka ziołowa z Niziny Podlaskiej aromatyzowana ekstraktem trawy żubrowej. To ważny krok, który może pomóc zwiększyć obecność naszego narodowego produktu w tym regionie. Przedsiębiorcy podkreślają jednak, że aby polskie wódki zaistniały na odległych rynkach oprócz formalnych regulacji potrzebne jest długofalowe wsparcie polskiej administracji i dyplomacji.

X