Jesteś tutaj

Powstał znak promujący polskie marki piwa za granicą

Autor: PAP/M.Kmieciński

Znak promujący polskie marki piwa: „Proudly made in Poland” został zaprezentowany wspólnie przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Logo ma być umieszczane na butelkach czy puszkach z piwem i ma informować konsumentów na całym świecie, że jest to napój, który został wyprodukowany w Polsce.

– Polskie piwo jest obecne dziś na rynkach przeszło 80 krajów. Roczny eksport wynosi ponad 3,3 mln hektolitrów – mówił w Rzeszowie Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny ZPPP – Browary Polskie. – Eksport piwa rośnie nieprzerwanie od momentu wejścia polski do UE. Po korekcie o inflację wzrósł o przeszło 344% – podkreślił.

Jak podkreślają pomysłodawcy logo „Proudly made in Poland”, zostało stworzone, aby promować rodzime, polskie marki piwa. Ale ma to przełożyć się także na budowanie wizerunku Polski jako kraju pochodzenia produktów spożywczych najwyższej jakości oraz wiarygodnego i wartościowego partnera handlowego.

– Piwo z polskich browarów to produkt najwyższej jakości – uwarzony z doskonałych polskich składników, czerpiący z wiedzy i doświadczenia wielu pokoleń naszych piwowarów – podkreślił i dodał, że jest to wartość, z której trzeba być dumnym.

Jak podkreślają organizatorzy akcji projekt wpisuje się w przedstawioną przez premiera Morawieckiego Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która zakłada wdrożenie systemu promującego obecność polskich marek za granicą, rozwijającego równolegle konkurencyjność polskich marek. – Projekt znaku jest pierwszą tego typu inicjatywą sektorową, gdzie konkurenci uzgadniają wspólne umieszczanie znaku nawiązującego do polskiego pochodzenia produktu. Jest to bardzo dobry przykład, że biznes potrafi w słusznej sprawie ze sobą współpracować – powiedział Tomasz Korkosz, dyrektor komunikacji i relacji zewnętrznych.

 – PAIH od dwóch lat zakłada sieć zagranicznych biur handlowych, których w chwili obecnej mamy ponad 60. Pracujący tam personel zwraca nam uwagę na fakt, że ludzie kojarzą Polskę w większości z artykułów spożywczych, ale często brakuje czegoś, co promowałoby Polskę jako markę, która przywiązana by była do konkretnych produktów – mówił Tomasz Korkosz.

– Pomysł stworzenia znaku „Proudly made in Poland” dla marek piwa wynika z tego, że są to produkty, który już posiada pewną skalę, nie trzeba budować od zera. Dokładamy do tego ideę, która – mam nadzieję – poniesie nas dalej – dodał.

Znak „Proudly made in Poland” będzie umieszczany na markach piwa największych krajowych producentów zrzeszonych w ZPPP – Browary Polskie: Kompanii Piwowarskiej, Carlsberg Polska i Grupy Żywiec.

Źródło i foto: Centrum Prasowe PAP

Kategoria: 

Podobne artykuły

Europejska branża alkoholowa przyjęła dobrowolne zobowiązanie do umieszczania na opakowaniach napojów procentowych informacji o ich składzie oraz wartości odżywczej. W pracach nad projektem, który 12 marca br. został przestawiony Komisji Europejskiej uczestniczyła The Brewers of Europe, ponadnarodowa organizacja zrzeszająca europejskich piwowarów, do której należy Związek Browary Polskie. 

Blisko 80% wzrost segmentu piw bezalkoholowych to dominujący trend na rynku piwa w 2018 r. Dynamiczny rozwój kategorii piwa bezalkoholowego obserwowany jest w wielu krajach Europy od kilku lat, jednak to w Polsce tempo jej wzrostu jest największe. W perspektywie kilkuletniej możemy spodziewać się, że segment 0,0% będzie stanowił kilkanaście procent rynku piwa.

X