Jesteś tutaj

Sejm odrzucił projekt obniżki PIT dla przedsiębiorców

Projekt ustawy proponowany przez Nowoczesną dotyczący obniżki podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą został odrzucony przez Sejm. Obecnie podatek ten wynosi 19%, w proponowanym przez partię Ryszarda Petru projekcie wynosić miał 15%. Inne propozycje zawarte w projekcie to m.in. zwiększona amortyzacja z 3,5 do 10 tys. zł. i wydłużenie rozliczenia straty podatkowej. Zdaniem wiceministra finansów Piotra Nowaka, zmiany zawarte w projekcie nie powinny zostać zaaprobowane ponieważ byłyby one za dużym kosztem dla finansów publicznych. Dodał, ze pomysłodawcy projektu nie wskazali, w jaki sposób pokryć te straty.

Źródło: onet.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od stycznia 2018 r. przedsiębiorcy będą wpłacać na jeden przypisany im rachunek wszystkie składki ubezpieczeniowe. W Sejmie trwa czytanie projektów ustaw na temat zmian w Kodeksie pracy i w ustawie o ubezpieczeniach społecznych są czytane w Sejmie. 

W tym roku mamy trochę więcej czasu na rozliczenie podatku za ubiegły rok – do 2 maja, ponieważ ostatni dzień kwietnia wypada w tym roku w sobotę, czyli dzień wolny od pracy.

X