Jesteś tutaj

Advertisement

Sejm odrzucił projekt obniżki PIT dla przedsiębiorców

Projekt ustawy proponowany przez Nowoczesną dotyczący obniżki podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą został odrzucony przez Sejm. Obecnie podatek ten wynosi 19%, w proponowanym przez partię Ryszarda Petru projekcie wynosić miał 15%. Inne propozycje zawarte w projekcie to m.in. zwiększona amortyzacja z 3,5 do 10 tys. zł. i wydłużenie rozliczenia straty podatkowej. Zdaniem wiceministra finansów Piotra Nowaka, zmiany zawarte w projekcie nie powinny zostać zaaprobowane ponieważ byłyby one za dużym kosztem dla finansów publicznych. Dodał, ze pomysłodawcy projektu nie wskazali, w jaki sposób pokryć te straty.

Źródło: onet.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt ustawy o podatkach. Czy przedsiębiorcy będą mogli odliczyć od dochodu zakupy maszyn i urządzeń na kwotę od 10 do 100 tys. zł?

Ryszard Wojtkowski podczas dzisiejszej (19 grudnia 2016 r.) audycji  w TOK FM  EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka, prowadzonej przez Macieja Głogowskiego, wyraził swoje zaniepokojenie obecną sytuacją w kraju. 

X