Jesteś tutaj

Konsorcjum GPW uruchomi Platformę Żywnościową

Konsorcjum Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) zamierza uruchomić Platformę Żywnościową na przełomie II i III kwartału przyszłego roku. Celem platformy jest osiągnięcie wartości biznesowo-ekonomicznej – koncentracji podaży, obrotu dużymi, jednolitymi partiami towaru, przy objęciu jak największej grupy uczestników.

Studium wykonalności zostanie zakończone w II kwartale 2019 r. ­– powiedziała ISBnews członek zarządu GPW Izabela Olszewska dodając, że: – Następne etapy obejmują stworzenie regulacji giełdowych, a także współpracy z laboratoriami i magazynami.

Plan zakłada uruchomienie pilotażu na jednym produkcie z podłączeniem uczestników do 31 sierpnia 2020.

Konsorcjum w składzie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Towarowa Giełda Energii oraz Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych podpisała umowę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: aleBank.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pracuje nad projektem platformy żywnościowej, będącej giełdą, która umożliwi zawieranie kontraktów na dostawę produktów rolnych –informuje Piotr Serafin, dyrektor generalny KOWR. Od czerwca br. trwają prace przygotowawcze do realizacji projektu.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w końcu lutego spadła o 5,9 tys. w stosunku do ubiegłego miesiąca. W porównaniu z lutym ubiegłego roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 255,5 tys. osób (18,5%).

X