Jesteś tutaj

Inflacja wyhamowuje

Główny Urząd Statystyczny opublikował szacunkowe dane dotyczące inflacji w marcu br. Dane są optymistyczne, zanotowano kolejny miesiąc spadku wartości inflacji.

Opublikowane przez GUS dane są zaskoczeniem dla ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu cen o około 1,6 proc. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w marcu 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca obniżyły się o 0,1%. Zanotowano spadek cen żywności, energii elektrycznej oraz paliw. W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. Roku ceny wzrosły jednak o 1,3%.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2018 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, obniżyły się o 0,1%. Natomiast w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku,  ceny wzrosły o 1,3% – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku w sierpniu 2018 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca utrzymały się na tym samym poziomie, a w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 2% – podał Główny Urząd Statystyczny.

X

Przeczytaj również