Jesteś tutaj

Dynamika wzrostu sprzedaży zwolniła

Eurostat opublikował dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Europie. Polska na tle całego kontynentu osiągnęła jeden z lepszych wyników. Gorzej sytuacja wygląda w zestawieniu z krajami regionu.

W maju w polskich sklepach sprzedaż wzrosła o 5,6% w ujęciu rocznym. Okazuje się to dobrym wynikiem przy uwzględnieniu danych ze strefy euro + 1,4% oraz całej Europy +2,3%.

Polska znalazła się na piątym miejscu w Europie pod względem dynamiki sprzedaży. Największy wzrost zanotowano w maju na Węgrzech (+7,7%) oraz w Rumunii (+7,1%). Polskę wyprzedziły również takie kraje, jak Łotwa, Bułgaria i Litwa. Osiągnięty przez Polskę wynik okazuje się najgorszym od stycznia br.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sprzedaż detaliczna w Polsce w kwietniu wzrosła o 4,9 proc. rok do roku, po wzroście o 7,4 proc. rdr w marcu - podał Eurostat. W ujęciu miesięcznym sprzedaż wzrosła o 0,7 proc.

Sprzedaż detaliczna w Polsce w grudniu wzrosła o 6,7% rok do roku po wzroście o 7,2% rok do roku w listopadzie, zaś w ujęciu miesięcznym spadła o 0,4% - podał Eurostat. Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane.

X

Przeczytaj również