Jesteś tutaj

7 na 10 Polaków nie przywiązuje wagi do nazwy stanowiska

Jak wynika z badania Confidence Index przygotowywanego przez firmę rekrutacyjną Michael Page, aż 7 na 10 badanych jest w stanie zaakceptować ofertę na niższe stanowisko, gdyż w nowym miejscu zatrudnienia ważniejsza dla kandydatów jest perspektywa rozwoju zawodowego (39,1 proc.) oraz zdobycie nowych umiejętności (61,1 proc.).

Co ciekawe, elastyczne podejście do tej kwestii mają również przedstawiciele kadry managerskiej i dyrektorskiej – takie warunki zaakceptowałoby ponad 62 proc. z nich. Mniejsze znaczenie do nazwy stanowiska przywiązują mężczyźni (71,1 proc.) niż kobiety (68,3 proc.). Pod względem wieku, w tej kwestii nieco bardziej kompromisowi są młodsi wiekiem pracownicy. Wśród kandydatów między 18 a 29 r.ż., ponad 77 proc. nie przeszkadzałoby ewentualne niższe stanowisko. Wśród osób między 30 a 49 r.ż., zgodziłoby się na to już niecałe 69 proc., a wśród najstarszych pracowników (powyżej 50 r.ż.) odsetek osób akceptujących takie warunki spadł do 59,7 proc.

Brak dużego przywiązywania do tytułów i stanowisk może wynikać z faktu, że dla Polaków priorytetową wartością w pracy jest rozwój zawodowy. Jak wynika z badania, aspekt ten może nakłonić do zmiany pracy niemal 40 proc. ankietowanych. Jeszcze więcej, bo 61 proc. badanych zmieniłoby pracodawcę, jeśli w innym miejscu miałoby szansę nauczyć się nowych umiejętności. Czynnikiem wymienianym przez badanych jest także chęć wyższych zarobków na co wskazało 43 proc. respondentów.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia w styczniu br. ponownie obniżył się, zapowiadając tym samym stopniową ale umiarkowaną poprawę na rynku pracy - podaje BIEC.

Jak co roku nadchodzący Dzień Kobiet stanowi doskonałą okazję do podsumowania i przeanalizowania sytuacji pań na rynku pracy. Skorzystała z niej Sodexo Polska, która po wszelkich analizach podała, że spośród  2 000 pracowników tej firmy blisko 1 300 osób to kobiety.

X