Jesteś tutaj

Po przekształceniu przysługuje ulga na kasy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach orzekł, że spółka z o.o. powstała na skutek przekształcenia działalności przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, ma prawo do ulgi przy zakupie kas fiskalnych. Sytuacja możliwa jest, gdy przedsiębiorca już wcześniej skorzystał z ulgi.

Sprawa dotyczyła mężczyzny prowadzącego indywidualną działalność gospodarczą w 90 punktach handlowych. Przekształcił on swoją firmę w spółkę z o.o. Przy okazji wymiany urządzeń zakupił on 121 nowych kas fiskalnych, uznając że należy mu się ulga na zakup urządzań.

Organy podatkowe były innego zdania twierdząc, że po przekształceniu nie można ponownie skorzystać z preferencji. Spółka zwróciła się do sądu w tej sprawie uznając, że wymóg stosowania kas fiskalnych powstał gdy przedsiębiorca działał indywidualnie, a wobec przekształcenia nie przeszło to na spółkę. Sąd zgodził się z tą argumentacją wobec czego spółka może skorzystać z ulgi na zakup kas.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od 1 lipca ma zacząć funkcjonować znowelizowana ustawa o VAT, która zmieni zasady rozliczania handlu. Sposób wydawania faktur na podstawie paragonu ulegnie zmianie. Handlowców może czekać wymiana kas fiskalnych.

Trwają prace nad zmianą kodeksu karnego skarbowego. Krajowa Administracja Skarbowa, straż miejska lub Państwowa Inspekcja Handlowa przy stwierdzeniu sprzedaży alkoholu poza kasą fiskalną automatycznie będzie mogła odbierać koncesję detalistom.

X