Jesteś tutaj

Nowy Sącz kolejnym miastem z nocną prohibicją

Nowosądeccy radni miejscy przegłosowali wprowadzenie nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Podjęto także decyzję o limicie przyznawanych koncesji. Uchwała musi zostać opublikowana w dzienniku urzędowym województwa, po dwóch tygodniach nowe przepisy wejdą w życie.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę ograniczającą sprzedaż alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach między 22 a 6 rano. Za wprowadzeniem nowego prawa głosowało 19 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Określono także limit koncesji na sprzedaż alkoholu. Zezwolenie na sprzedaż piwa otrzyma 190 sklepów i 130 lokali gastronomicznych (obecnie posiada ją 189 sklepów i 128 lokali gastronomicznych). Natomiast napoje alkoholowe do 18% i wódkę mieszkańcy będą mogli kupić w 170  sklepach i 70 obiektach gastronomicznych.

Źródło: sadeczczanin.info

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Radni z Tomaszowa Mazowieckiego będą głosowali nad wprowadzeniem nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Do biura Rady Miejskiej wpłynął wniosek w tej sprawie. Będzie on rozpatrywany podczas sesji jeszcze w sierpniu.

Gdy w marcu br. wprowadzono ograniczenie handlu w niedziele media często informowały o sposobach detalistów na obejście zakazu. Sieci handlowe otwierały swoje punkty na dworcach oraz stacjach benzynowych. Całe galerie handlowe przekształcały się w dworce, by wszystkie placówki handlowe mogły być w nich otwarte. Teraz podobna sytuacja dotyczy nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu.

X