Jesteś tutaj

Nowy Sącz kolejnym miastem z nocną prohibicją

Nowosądeccy radni miejscy przegłosowali wprowadzenie nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu. Podjęto także decyzję o limicie przyznawanych koncesji. Uchwała musi zostać opublikowana w dzienniku urzędowym województwa, po dwóch tygodniach nowe przepisy wejdą w życie.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę ograniczającą sprzedaż alkoholu w sklepach i na stacjach paliw w godzinach między 22 a 6 rano. Za wprowadzeniem nowego prawa głosowało 19 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Określono także limit koncesji na sprzedaż alkoholu. Zezwolenie na sprzedaż piwa otrzyma 190 sklepów i 130 lokali gastronomicznych (obecnie posiada ją 189 sklepów i 128 lokali gastronomicznych). Natomiast napoje alkoholowe do 18% i wódkę mieszkańcy będą mogli kupić w 170  sklepach i 70 obiektach gastronomicznych.

Źródło: sadeczczanin.info

Foto: shutterstock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Rada Miejska w Szprotawie podjęła decyzję w sprawie uchylenia uchwały ograniczającej na terenie gminy nocną sprzedaż napojów alkoholowych. Nocna prohibicja utrzymała się w Szprotawie tylko dwa i pół miesiąca. To kolejne miasto, w którym wycofuje się ograniczenie sprzedaży alkoholu. Wcześniej na podobny krok zdecydowano się w Krośnie.

Radni z Białej Podlaskiej uchylili ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu, które obowiązywało niecałe pół roku. Zdaniem władz miasta takie rozwiązanie nie ograniczyło problemu sprzedaży alkoholu, odczuli je natomiast negatywnie miejscy detaliści.

X