Jesteś tutaj

Carrefour Polska sponsorem miasteczka kolarskiego Roadshow w Chorzowie

Carrefour Polska został sponsorem głównym cyklu wydarzeń kolarskich Roadshow. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w weekend 30 czerwca-1 lipca br. w Chorzowie, na parkingu przed Galerią AKS. Sport, edukacja i zabawa, wyjątkowe Muzeum Tour de Pologne oraz „weekend zniżek” to główne atrakcje, jakie czekają na odwiedzających.

Carrefour Polska razem z Lang Team, czyli organizatorem wyścigów Tour de Pologne, organizują cykl wydarzeń związanych z kolarstwem oraz aktywnością fizyczną, dając mieszkańcom dziesięciu miast możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu wraz z całą rodziną. Wydarzenia, w formie miasteczek kolarskich, są organizowane w weekendy handlowe, na parkingach przy hipermarketach Carrefour. Do tej pory wydarzenia miały miejsce w Krakowie, Grudziądzu, Zgorzelcu, Legnicy i Głogowie. Najbliższe Roadshow Tour de Pologne odbędzie się w dniach 30 czerwca-1 lipca br. w Chorzowie, na parkingu przed Galerią AKS. Kolejne miasta to: Łódź, Wrocław, Kalisz i Szczecin.

Jedną z największych atrakcji Roadshow będzie interaktywne, mobilne muzeum Tour de Pologne, które swoją inaugurację miało na targach Bike Expo w Warszawie i którego Carrefour jest sponsorem. To jedyne swego rodzaju miejsce łączy w sobie tradycję i nowoczesność, będąc nie tylko ekspozycją pamiątek i ciekawostek polskiego kolarstwa, ale też przestrzenią do samodzielnego odkrywania wiedzy o tym sporcie. W jednym miejscu znajdzie się zatem m.in. interaktywne prezentacje historyczne oraz wycinki prasowe, a także rowery z epok, w tym oryginalny rower Czesława Langa i jego srebrny medal z igrzysk olimpijskich oraz oryginalne przedmioty należące do kolarzy uczestniczących w Bitwie Warszawskiej w 1920 r.

Kolejnymi atrakcjami, jakie czekają na mieszkańców Chorzowa, są zmagania sportowe: Mikro Tour de Pologne amatorów, wyścigi mini-rowerów, konkursy w strefie wyzwań oraz animacje dla dzieci. Dla kibiców przewidziano spotkania z gwiazdami sportu, a posiadacze dwóch kółek będą mogli skorzystać z porad serwisu rowerowego. Zaproszeni dietetycy udzielą porad na temat zdrowego odżywiania, a trenerzy doradzą, jaka aktywność fizyczna będzie dla nas najbardziej wskazana. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o nich.

Kategoria: 

Podobne artykuły

W najbliższą niedzielę, 14 października wystartują w Krakowie dwa popularne biegi: 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz „5 dla Niepodległej”. Podczas obu wydarzeń Carrefour Polska będzie aktywnie promował zdrowy styl życia oraz zachęcał mieszkańców Krakowa do świętowania przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Carrefour Polska został sponsorem głównym cyklu wydarzeń kolarskich Roadshow. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend maja w Zgorzelcu, na parkingu przed Galerią Słowiańską. Sport, edukacja i zabawa, wyjątkowe Muzeum Tour de Pologne oraz „weekend zniżek” to główne atrakcje, jakie czekają na odwiedzających.

X