Jesteś tutaj

Bać-Pol poszukuje inwestora

Bać-Pol coraz bardziej koncentruje się na sprzedaży detalicznej. Spółka chcąc rozwinąć sieć franczyzową SPAR zamierza pozyskać inwestora. Jak przyznaje Leszek Bać, oferta inwestycyjna ma dotyczyć 49% akcji spółki.

Dotychczas Bać-Pol koncentrował się na sprzedaży hurtowej. W wyniku zmian, do jakich dochodzi w spółce, następuje większa koncentracja na detalu. Fundusze przekazane przez inwestora mają zwiększyć dynamikę rozwoju sieci SPAR.

Leszek Bać, prezes i główny akcjonariusz Bać-Polu przyznał, że preferuje inwestora, który zgodzi się na objęcie 49% akcji spółki. Nie wyklucza jednak innych wariantów transakcji w zależności od atrakcyjności oferty

– Oczekujemy, że oferty zostaną złożone do końca roku, a proces pozyskiwania inwestora zostanie zamknięty do końca pierwszego kwartału 2019r. – przyznaje Leszek Bać.

Źródło: Puls Biznesu

Kategoria: 

Podobne artykuły

Leszek Bać, Prezes Zarządu Bać-Pol w rozmowie z Pulsem Biznesu przyznał, że dziewięciu inwestorów jest zainteresowanych inwestycją w Bać-Pol oraz sieć Spar. Proces pozyskania inwestora ma zakończyć się w I kwartale br.

Sieć SPAR kolejny raz na przestrzeni ostatnich kilku tygodni uruchomiła nową placówkę. Sklep w formacie SPAR Express, o powierzchni 150 m², został otwarty w Ratajach Karskich (woj. świętokrzyskie).

X