Jesteś tutaj

W handlu brakuje coraz więcej pracowników

Brak chętnych do pracy w handlu detalicznym deklaruje obecnie o 7 procent więcej firm niż rok temu. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny.

Przy ostatnim, rekordowo niskim, bezrobociu (w sierpniu osiągnęło poziom 7 procent), jednocześnie coraz bardziej brakuje rąk do pracy w handlu detalicznym. Ostatnie badania pokazały, że już ponad 22 procent firm zgłaszało problemy z niedoborem pracowników. Dane za ubiegły rok mówiły o niedoborze kadr zgłaszanym przez 15 procent firm.

Na dzień dzisiejszy, tylko w serwisie pracuj.pl, znaleźć można ponad 15 tysięcy ofert zatrudnienia związanych z handlem. Za pośrednictwem tego kanału, najwięcej rąk do pracy poszukuje Jeronimo Martins Polska. Biedronka prowadzi nabór dla ponad 500 osób w całej Polsce.

Podobne artykuły

Obroty detalistów w styczniu b.r. wzrosły o 7,8% rdr w ujęciu rocznym – podaje GUS. Od grudnia wzrosły one o 4,4%. Sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych w styczniu również wzrosła, o 20,7% rdr.

Budownictwo, produkcja, handel i transport to branże, w których w 2015 roku spodziewany jest największy wzrost zatrudnienia. Na brak ofert pracy tradycyjnie nie będą też narzekać informatycy oraz osoby dobrze znające języki obce, zwłaszcza te mniej popularne. Jak przewiduje ManpowerGroup w I kw. tego roku zatrudnienie może wzrosnąć o 5%.

X