Najbardziej znany produkt Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” – Majonez Kielecki – łączy w sobie dokonały smak, krótki skład i troskę o dobrostan zwierząt. Na rynek trafiła właśnie pierwsza partia wyrobów w szklanych opakowaniach, wyprodukowana wyłącznie na bazie jajek od kur z chowu ściółkowego. To kolejny krok firmy w stronę realizacji strategii zadeklarowanej w maju 2018r.
Do sklepów skierowano kilkadziesiąt ton uwielbianego przez Polaków majonezu, powstałego wyłącznie z tzw. jaj „dwójek”. Produkty te dostępne są w słoiczkach o pojemności 170 ml, 310 ml, 410 ml, 500 ml i 700 ml. Aby wyróżniały się na półkach oznaczono je specjalną, okazjonalną banderolą.
– Na rynku już kilku lat dostępne są wyroby, przy produkcji których nie stosujemy jajek potocznie określanych jako „trójki”. Mowa tu konkretnie o Majonezie Kieleckim Omega-3 310 g, Majonezie Kieleckim lekkim 310 g, oraz Majonezie Kieleckim 450 ml, w plastikowym opakowaniu. Jednak teraz po raz pierwszy powstał również nasz flagowy, „tradycyjny” Majonez Kielecki w szklanych opakowaniach w całości na bazie jajek z chowu ściółkowego. Uspokajamy jednak fanów, że smak i skład Majonezu Kieleckiego pozostaje bez zmian. Jesteśmy dumni z tego, że konsekwentnie realizujemy założone przez nas cele i zbliżamy się do całkowitego odejścia od surowców pochodzących od zwierząt hodowanych w systemie klatkowym! – mówi Adam Jamróz, prezes zarządu WSP „Społem”.
Tak jak zostało to wspomniane powyżej 30 maja 2018 roku firma zdeklarowała, że w trosce o dobrostan i los zwierząt hodowlanych do końca 2025 roku wdroży nowe rozwiązania produkcyjne, które zaowocują całkowitym wycofywaniem surowców pochodzących od kur z chowu klatkowego. Firma podejmuje intensywne działania, aby ten termin wyraźnie przyspieszyć i są na to duże szanse.
Majonez Kielecki to jeden z najchętniej kupowanych majonezów w Polsce. Doskonały smak, kremowa konsystencja i najwyższej jakości składniki sprawiają, że nasz produkt od pokoleń cieszy się uznaniem rodzimych i zagranicznych konsumentów oraz ekspertów kulinarnych. Jego receptura stała się podstawą do opracowana Polskiej Normy majonezu.