Dla każdego przedsiębiorstwa posiadającego własną flotę samochodową ważne jest, aby wchodzące w jej skład auta były niezawodne i tanie w utrzymaniu, a firma je oferująca dbała także o ich serwis. Czym dziś producenci samochodów próbują skusić klientów flotowych?
W dzisiejszych czasach rośnie liczba przedsiębiorców inwestujących w firmowe samochody. Dobrze rozbudowana może być wizytówką prowadzonej firmy i świadczyć o tym, że udało się jej osiągnąć sukces. Posiadanie własnej floty samochodowej jest kluczowe dla dystrybutorów oraz producentów z branży FMCG, których przedstawiciele handlowi często poruszają się po całej Polsce. Ich pracodawcy muszą zadbać o to, aby prowadzone przez nich auta, w których spędzają dużą część swojego dnia, były komfortowe, a zarazem praktyczne, gdyż służą przy okazji do przewożenia towarów.
Producenci aut prześcigają się w ofertach dla firm, które posiadają bądź chcą posiadać własną flotę samochodową. Dla Volkswagena klientem flotowym są nawet te przedsiębiorstwa, których flota ogranicza się jedynie do dwóch samochodów. Oczywiście na najlepsze propozycje mogą liczyć firmy, których flota jest znacznie większa. Opel swoją najatrakcyjniejszą ofertę kieruje do korporacji, w których zarejestrowane jest 25 lub więcej pojazdów. Takie firmy mogą liczyć na długoterminowe umowy oraz specjalne warunki handlowe. Nie znaczy to oczywiście, że małe i średnie przedsiębiorstwa są dyskryminowane, także one mogą liczyć na upusty, rabaty oraz atrakcyjne oferty leasingowe.
Przedstawiciele handlowi bardzo często spędzają większość swojego dnia pracy w trasie. Firmowe auta narażone są na wysokie eksploatowanie, dlatego też ich producenci w swoich ofertach podkreślają niskie zużycie paliwa, okres gwarancji czy bezawaryjność. Przykładowo, Ford swoim klientom oferuje 2 lata gwarancji, ale daje także możliwość dodatkowej, rocznej gwarancji na najważniejsze podzespoły. Na preferencyjne przyjęcie do serwisu mogą liczyć także klienci Volkswagena, który chwali się, że w ramach serwisowego kontraktu flotowego obsłużył już 15 tysięcy pojazdów swojej marki. Na pierwszeństwo obsługi w serwisie oraz jego wydłużone godziny otwarcia mogą liczyć także klienci, którzy przystąpili do programu Karta Klienta Flotowego Peugeota.
Bardzo ważnym aspektem przy wyborze oferty jest oczywiście aspekt finansowy. Producenci samochodów oferują różnego rodzaju kredyty czy rabaty pozwalające na sfinansowanie floty. Najpopularniejszym rozwiązaniem pozostaje leasing aut, który w większości przypadków waha się w przedziale 101%-106%. Dla przedsiębiorców bardzo ważna pozostaje także kwestia ubezpieczenia i gwarancji bezpieczeństwa. Ford swoim klientom oferuje kompleksowy program ubezpieczeń komunikacyjnych, natomiast Volkswagen gwarantuje m.in. 100% ochrony kosztów napraw nawet do 3 lat po upływie 2-letniej gwarancji.
Producenci aut, widząc rosnące zainteresowanie przedsiębiorców rozwijaniem swojej floty, robią wszystko, aby wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Atrakcyjne oferty leasingowe, długoterminowe umowy najmu, ale przede wszystkim komfortowe i tanie w eksploatacji samochody mają zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w rozwój własnej floty. Dziś wydaje się to łatwiejsze, niż kiedykolwiek, ale rosnąca konkurencja między producentami z pewnością przyniesie w przyszłości kolejne atrakcyjne oferty.
– Wiele korzyści docenianych przez największych klientów flotowych marki Volkswagen można bezpośrednio przełożyć także na małe i średnie firmy. Niskie zużycie paliwa, dzięki któremu co miesiąc w budżecie przedsiębiorców zostają konkretne kwoty, długie okresy między przeglądami oraz wysoka trwałość materiałów eksploatacyjnych powodują, że samochody Volkswagen trafiają do serwisu rzadziej niż pojazdy innych popularnych marek. Są także inne elementy naszej oferty skierowanej do małych i średnich przedsiębiorstw – promocyjne pakiety ubezpieczeniowe, pakiety serwisowe, oferta przedłużonej opieki serwisowej Safe+, a także promocyjne kredyty czy leasing 101% – mówi Marcin Wysocki, Kierownik Sprzedaży Flotowej Volkswagen.