Na 3 marca przypadał w tym roku europejski Dzień Równości Wynagrodzeń, który został powołany dla przypominania o nierównej sytuacji kobiet na rynku pracy pod względem wynagrodzeń. Jego założeniem jest zwrócenie uwagi, że wysokość płac powinna być oparta na merytorycznych kwestiach: wykształceniu, doświadczeniu, umiejętnościach a nie płci.
Każdego roku na początku marca obchodzony jest Dzień Równości Wynagrodzeń i jest to okazja by przypomnieć, że wybór zawodu, zajmowane stanowisko i płaca powinny zależeć tylko i wyłącznie od kwestii merytorycznych a nie od płci czy wieku. Jest to święto ruchome, a jego dokładna data zależy od różnicy w średniej wynagrodzeń. Według obliczeń ekspertów przeciętna europejska kobieta, aby przez rok zarobić tyle co mężczyzna, powinna pracę skończyć nie 31 grudnia, ale w marcu kolejnego roku. 3 marca 2018 płaca kobiet wyrówna się z zarobkami mężczyzn osiągniętymi za 2017 rok .
– Lidl od wielu lat realizuje politykę równego traktowania pracowników – niezależnie od płci – pensje są standardowo równe dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach. W Lidl Polska zwracamy uwagę na kompetencje i wiedzę, na wartość którą każdy pracownik wnosi. W zamian oferujemy atrakcyjną i jasną ścieżkę rozwoju, dobre oraz stabilne zatrudnienie. Wielu pracowników karierę w strukturach firmy zaczynało od staży pnąc się po kolejnych szczeblach. Wartym podkreślenia jest fakt, że aż 70% stanowisk menadżerskich w Lidl Polska zajmowanych jest przez kobiety, a 90% awansów to awanse wewnętrzne – podsumowała Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.
Foto: Pixabay