Zarobki kasjerów w dyskontach z roku na rok są coraz atrakcyjniejsze. Najwięksi gracze na rynku walczą o pracowników i przyciągają ich nie tylko wysokimi pensjami, ale również benefitami pozapłacowymi. Sprawdź w naszym artykule, jakie wynagrodzenie otrzymują kasjerzy w Lidlu, Biedronce, Kauflandzie oraz Aldi.
Ile wynoszą zarobki kasjerów?
Zarobki kasjerów w dyskontach zależą od wielu różnych czynników. Są nimi przede wszystkim wielkość firmy, województwo, poziom stanowiska oraz staż pracy. Największe pensje otrzymują kasjerzy zatrudnieni w głównych sieciach handlowych, którzy zamieszkują duże miasta oraz posiadają kilkuletni staż pracy. Z kolei najmniejsze wynagrodzenia otrzymują pracownicy z niewielkich miejscowości, zatrudnieni w małych przedsiębiorstwach, na przykład prywatnym sklepie osiedlowym, oraz nieposiadający doświadczenia. Atrakcyjne oferty pracy dla kasjerów znajdziesz na stronie GoWork.pl: https://www.gowork.pl/praca/kasjer;st.
Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć kasjerzy w Lidlu i Biedronce?
Kasjerzy zatrudnieni w największych sieciach handlowych mogą liczyć na stosunkowo wysokie wynagrodzenia. Mowa o Biedronce i Lidlu, czyli głównych graczach na rynku. Sprawdź, ile wynoszą zarobki w tych sklepach.
Ile zarabia kasjer w Lidlu?
Od marca 2021 roku najniższe wynagrodzenie w Lidlu wynosi od 3 550 do 4 350 złotych brutto. Różnica w podanych kwotach wynika z lokalizacji sklepu, która ma wpływ na koszty życia. Kasjer zatrudniony w dużym mieście, na przykład stolicy województwa, będzie zarabiał więcej od tego, który pracuje w niewielkiej miejscowości. Jak informują władze dyskontu, po dwóch latach pracy pensja wzrośnie do 3 800 lub 4 900 złotych brutto. Z kolei ci kasjerzy, którzy przepracują co najmniej pół roku, będą mogli liczyć na jednorazową nagrodę roczną w wysokości połowy lub całej miesięcznej pensji.
Oprócz rosnących zarobków, pracownicy Lidla otrzymują atrakcyjny pakiet benefitów i świadczenia pozapłacowe. Wśród nich jest prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta Multisport, zdrowe przekąski i bezpłatne napoje, sabbatical (dodatkowy długi urlop trwający od 1 do 3 miesięcy z gwarancją powrotu na to samo stanowisko), bony na święta i paczki dla dzieci, wyprawki szkolne dla pierwszoklasistów i wyprawki dla noworodków, dofinansowanie kursów języków obcych oraz opiekę fizjoterapeuty. Lidl wprowadził również Program Wsparcia Pracowników, który daje im możliwość bezpłatnego skonsultowania swoich problemów osobistych, finansowych lub prawnych z psychologami, doradcami finansowymi lub prawnikami. Dedykowana im infolinia oraz czat działają przez całą dobę.
Ile zarabia kasjer w Biedronce?
Na początku 2021 roku podwyżkę w wysokości 200 złotych otrzymali również pracownicy sieci Biedronka. Osoby początkujące, które zatrudnione są na stanowisku kasjer-sprzedawca, zarabiają tam od 3 250 do 3 600 złotych brutto, w zależności od lokalizacji sklepu. W kwoty te wlicza się również nagroda za obecność, czyli brak nieplanowanych nieobecności. Pracownicy Biedronki mogą również liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. Doświadczony kasjer-sprzedawca z trzyletnim stażem będzie zarabiał zatem od 3 400 do 3 850 złotych brutto. Osoby zatrudnione w Biedronce mają również szansę na otrzymanie miesięcznej premii uznaniowej za wyniki sklepu oraz jakość obsługi.
Poza tym sieć oferuje swoim pracownikom bardzo atrakcyjne benefity pozapłacowe. Dzielą się ona na trzy kategorie: rodzinne, edukacyjne i zdrowotne. W skład benefitów rodzinnych i finansowych wchodzi:
- karta przedpłacona do wykorzystania w Biedronce i Hebe,
- zapomoga dla dzieci zmarłych pracowników,
- wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych (wychowujących minimum czworo dzieci),
- paczki świąteczne,
- niespodzianki dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka,
- wyprawka dla noworodka,
- wsparcie finansowe dla pracownika odchodzącego na emeryturę,
- zapomogi dla pracowników z najniższymi dochodami, a także emerytów i rencistów.
W pakiecie edukacyjnym znalazły się: wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty, komputer dla dziecka uczącego się z trybie zdalnym, dostęp do platformy rozwojowej, kolonie dla dziecka w wieku od 8. do 13. lat.
Pakiet zdrowotny zawiera z kolei:
- prywatną opiekę medyczną,
- regularne badania profilaktyczne, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej,
- kartę Multisport,
- dofinansowanie grupowych aktywności sportowych i rekreacyjnych,
- turnieje sportowe,
- bezzwrotną zapomogę dla pracowników zmagających się z ciężką chorobą,
- wsparcie dla dzieci borykających się z poważnymi problemami zdrowotnymi (dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, wizyt u lekarza, terapii czy leków, a także turnusy rekreacyjno-rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu),
- ubezpieczenie na życie,
- ubezpieczenie turystyczne.
Ile zarabia kasjer w Kauflandzie i Aldi?
Kaufland jest kolejną siecią, która oferuje kasjerom przyzwoite zarobki. Osoba na tym stanowisku zarabia około 4 100 złotych brutto. Z kolei kasjer pełniący funkcję lidera zespołu – nawet 5 560 złotych brutto. Pracownicy otrzymują również dodatki do pensji, na przykład dodatek motywacyjny za 100-procentową frekwencję oraz dodatki uzależnione od lokalizacji sklepu w wysokości od 300 do 400 złotych. Poza tym oferowane są im benefity w postaci voucherów, bonów świątecznych, zniżek do realizacji w licznych sklepach, prywatnej opieki medycznej czy karty Multisport. Sieć zapewnia ponadto zniżki na studia, wyprawkę dla świeżo upieczonych rodziców, dodatkową wypłatę emerytalną, ubezpieczenia grupowe czy nagrody jubileuszowe, wsparcie finansowe dla pracowników znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji.
Płace w sieci sklepów Aldi są dużo niższe od tych w Lidlu, Biedronce czy Kauflandzie. Pensja nowego pracownika wynosi tam nie mniej niż 3 000 złotych brutto. Pracowników przyciągają jednak benefity pozapłacowe w postaci szkoleń, prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia zdrowotnego czy karty przedpłaconej. Bez względu na stanowisko, pracownik Aldi otrzymuje umowę o pracę z pominięciem okresu próbnego. Pierwsza zawierana jest na rok, a kolejna – na czas nieokreślony.
Źródło: Artykuł zewnętrzny