Jesteś tutaj

W trosce o zrównoważony handel

PIH 15 stycznia 2014 r. skierował do Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu oraz Przewodniczących Klubów Parlamentarnych pismo z apelem o działania w sprawie niekontrolowanego rozwoju dyskontów, które zaburzają równowagę w polskim handlu detalicznym. W opinii PIH niezbędne jest otwarcie debaty społecznej, skutkującej działaniami legislacyjnymi, które zapewnią zrównoważony rozwój sklepom i sieciom wszystkich formatów. - Na rynku potrzebne są wszystkie formaty handlu, nie możemy zawężać pola wyboru konsumentowi, nie możemy doprowadzić do sytuacji, gdy nie będzie sklepów innych niż dyskonty - a do tego obecnie zmierzamy. Dzisiejsza sytuacja na polu handlu jest przez nas oceniana jako prowadząca do monopolizacji i asymetrii, ponieważ nie jest normalnym, gdy np. w miejscowości liczącej niecałe 17 000 mieszkańców znajduje się pięć sklepów dyskontowych, a mniejsze placówki bez szans na konkurowanie upadają. Jest to przykład Olecka, jednak takich miast jest w Polsce wiele - ocenia Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

Na przełomie września i października odbędzie się 35. edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food. Jaki potencjał dla wystawców prezentują targi?

Festiwal Poznań Whisky Show zawita do Poznania w dniach 21-22 kwietnia. W tym roku wydarzenie odbędzie się w nowej lokalizacji – w hali nr 1 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 

X