Jesteś tutaj

Szkolenie dla pracowników w kosztach firmy

Podatnicy organizujący dla swoich pracowników szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe często nie wiedzą, czy wydatki z tytułu usług hotelowych, gastronomicznych (cateringowych) lub wynajmu sali konferencyjnej mogą stanowić koszty uzyskania przychodu. Wydatki na dokształcanie pracowników muszą spełniać podstawowy warunek określony w art. 15 ust. 1 ustawy o CIT: aby wydatek mógł być uznany za koszt uzyskania przychodu, musi być poniesiony albo w celu uzyskania przychodu, albo też po to, aby zabezpieczyć lub zachować źródło tych przychodów. Cel szkolenia musi zatem pozostawać w związku z możliwością uzyskania przychodu.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Główna zmiana polegać ma na tym, iż składki emerytalna i rentowa od umowy zlecenia płacone będą od kwoty co najmniej minimalnej płacy (obecnie to 1680 zł brutto) pod warunkiem, że dana osoba osiąga taki przychód.

Jakie organy ma zawiadomić pracodawca w sytuacji zaistnienia wypadku przy pracy lub podejrzenia choroby zawodowej? Zgodnie z art. 234 § 2 Kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany niezwłocznie zawiadomić właściwego okręgowego inspektora pracy i prokuratora o śmiertelnym, ciężkim lub zbiorowym wypadku przy pracy oraz o każdym innym wypadku, który wywołał wymienione skutki, mającym związek z pracą, jeżeli może być uznany za wypadek przy pracy. 

X