SM Mlekpol

Po 15 latach pracy dla spółdzielni mleczarskiej z Grajewa na emeryturę odszedł Lech Karendys. Nowym dyrektorem została Małgorzata Cebelińska, dotychczasowy kierownik Działu Handlu Zagranicznego Mlekpolu.

Koszty powstającej inwestycji to ok. 400 mln zł. Powierzchnia fabryki będzie miała 1600 mkw., a jej planowana wydajność to 3 mln litrów mleka i serwatki na dobę. W proszkowni produkowane będą m.in. białka serwatkowe o dużej czystości i produkty z linii baby food. Zatrudnienie znajdzie najprawdopodobniej 160 osób.

SM Mlekpol w nietypowy sposób promuje śmietankę Łaciatą. Na stacji Metro Centrum w stolicy pojawiły się ogromne kartony Łaciatej.

Producenci mleka rezygnują z pasz z GMO. Tendencja ta będzie się rozprzestrzeniać. Do grona producentów mleka, którzy nie stosują modyfikowanych genetycznie pasz dołączy firma Mlekpol. 

Na portalu społecznościowym Facebook producent ogłosił konkurs dla sympatyków swoich wyrobów.

Jogurty, maślanki i kefir Milko firmy Mlekpol zyskują nowy wygląd.

Dokument o współfinansowaniu jednego z najnowocześniejszych Zakładów Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Polsce podpisali 21 grudnia 2016 r. w Grajewie Zarząd SM MLEKPOL.

Ruszyły prace budowlane związane z jedną z największych inwestycji Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL. W sąsiedztwie ZPM Mrągowo, gdzie produkowane są m.in doceniane przez konsumentów Maślanka Mrągowska i napoje fermentowane Milko, powstanie nowoczesna fabryka proszków mlecznych.

Sukcesem zakończyła się niestandardowa kampania promocyjna mleka Łaciate Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie.

X