Piotr i Paweł

Sieć Piotr i Paweł uruchomiła w wybranych palcówkach usługę Skanuj i kupuj, pozwalającą dokonywać zakupów z pominięciem kas. W ciągu kilku miesięcy projekt ma zostać rozszerzony na wszystkie placówki sieci.

Wiceprezes grupy Piotr i Paweł, Robert Krzak przyznał, że do końca lipca powinno dojść do wyboru nowego właściciela sieci. Aktualnie rozpatrywane są dwie oferty.

Według nieoficjalnych informacji, sieć supermarketów Piotr i Paweł ma zostać przejęta przez Jeronimo Martins – właściciela Biedronki. Zdaniem ekspertów przejęta zostanie większość sklepów należących do pochodzącej z Poznania sieci.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, powołując się na swoje źródła, w tym tygodniu zostanie poznany nowy właściciel sieci supermarketów Piotr i Paweł. Najbliżej przejęcia są portugalskie Jeronimo Martins oraz francuski Auchan.

W ubiegłą sobotę,  26 maja otwarty został nowy supermarket „Piotr i Paweł” w Centrum Handlowym Forum Gdańsk. To już trzynasta placówka handlowa sieci w mieście.

Rozszerza się grono firm będących zainteresowanymi przejęciem sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Jednym z potencjalnych inwestorów okazuje się japońska spółka.

Z dniem 1 czerwca dojdzie do dużych zmian we władzach sieci supermarketów „Piotr i Paweł”. Marek Miętka obejmie wówczas stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego. Natomiast twórcy sieci – Piotr i Paweł Woś, przejdą z poziomu zarządu do rady nadzorczej.

Po raz kolejny Piotr i Paweł został oficjalnym partnerem Biegu Po Nowe Życie. 7 kwietnia 2018 w Wiśle odbędzie się już 12. edycja biegu, w której będą również brać udział przedstawiciele sieci Piotr i Paweł.

Sieć Piotr i Paweł otworzyła kolejny supermarket, tym razem w Tychach o powierzchni niemal 1400 mkw. Sklep znajduje się w Gemini Park Tychy.

Sieć handlowa Piotr i Paweł sfinalizowała porozumienie, na mocy którego Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski zwiększają zakres finansowania, SGB Bank potwierdza stabilność limitów finansowych, a fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners zobowiązały się do podwyższenia kapitału sieci.

Strony

X

Przeczytaj również