Państwowa Inspekcja Pracy

Państwowa Inspekcja Pracy w sprawozdaniu z działalności urzędu za 2018 r. zasygnalizowała przypadki obchodzenia ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni przez część przedsiębiorców.

Państwowa Inspekcja Pracy będzie miała więcej obowiązków po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele. Zapowiadano wzmożone kontrole związane z przestrzeganiem nowego prawa. Może jednak zabraknąć na nie pieniędzy.

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzą 72 tys. kontroli. Tak wynika z opracowanego na przyszły rok programu działania PIP, jaki Wiesław Łyszczek, główny inspektor pracy przedstawił Radzie Ochrony Pracy. Szczególnie uważać muszą handlowcy, u których będzie sprawdzany zapis o zakazie handlu w niedziele. 

Aż dwa browary Kompanii Piwowarskiej uznała Państwowa Inspekcja Pracy za najbezpieczniejsze duże przedsiębiorstwa w swoich regionach. Białostocki Browar Dojlidy i Tyskie Browary Książęce zostały laureatami głównych nagród na Podlasiu i na Śląsku w XXIV edycji konkursu „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”. 

Po skargach pracowników Państwowa Inspekcja Pracy postanowiła skontrolować sklepy sieci Biedronka. Po sprawdzeniu 17 placówek w różnych województwach i przesłuchaniu ponad stu osób pojawiły się nieprawidłowości. O całej sprawie informuje Dziennik Gazeta Prawna. 

X