Lewiatan

W rankingu największych polskich pracodawców PSH Lewiatan zanotowała najwyższą w pierwszej dziesiątce, 11% dynamikę wzrostu zatrudnienia. Dla porównania trójka czołowych pracodawców zwiększyła w 2018 r. liczbę pracowników łącznie o 5%. W samym 2019 r. sieć Lewiatan zorganizowała ponad 2000 szkoleń warsztatowych dla pracowników, a od początku działalności poprzez Centrum Edukacyjne ukończono 400 000 certyfikowanych kursów. Lewiatan to obecnie ósmy największy pracodawca w Polsce.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan wprowadza ekologiczne kartony z certyfikatem FSC, w które można wygodnie spakować nawet duże zakupy. To kolejny krok sieci w celu ograniczenia odpadów plastikowych.

Dwudziestopięcioletnie doświadczenie na polskim rynku to silna baza w drodze ku kolejnym sukcesom. Wykorzystując wiedzę o rynku i klientach, Lewiatan wyznaczył sobie na najbliższy rok ambitne cele – otwarcie 200 nowych sklepów i zwiększenie obrotów sieci do 14,3 mld zł.

W Porąbce, przy ulicy Żywieckiej 2 odbyło się uroczyste otwarcie nowego supermarketu Lewiatan. Jest to dziewiąty supermarket Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan, który został otwarty w listopadzie. Pozostałe placówki powstały w Kalinowie, Tomaszowie Mazowieckim, Krakowie, Skawinie, Pruszkowie, Warszawie (Ursus), Jabłonnie Lacka oraz Brudzewie.

Tegoroczne Mikołajki okazały się wyjątkowo szczęśliwe dla laureatów nagród głównych „Wielkiej Loterii Urodzinowej Lewiatana”. Właśnie 6 grudnia, dziesięciu zwycięzców, w towarzystwie najbliższych, odebrało wygrane auta. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w salonie samochodowym Toyota we Włocławku. W rozdaniu aut udział wzięli przedstawiciele firmy Lewiatan Holding, spółek regionalnych oraz sklepów sieci, w których dokonano szczęśliwych zakupów.

Dnia 5 grudnia rozpocznie się kolejna kampania reklamowa Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan w telewizji. Reklamy Lewiatana zagoszczą na antenach największych, ogólnopolskich stacji telewizyjnych oraz na kanałach tematycznych. Bożonarodzeniowa kampania telewizyjna będzie jednak wyjątkowa i inna niż dotychczasowe. Zadebiutuje w niej nowa wersja reklamy „Do Lewiatana jeden krok…”.

W środę, 20 listopada, odbyło się uroczyste otwarcie nowego supermarketu Lewiatan w Kruszwicy, przy ulicy Spokojnej. Jest to pierwsza placówka Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan w tym mieście. Rozpoczęła swoją działalność w lokalizacji, którą poprzednio zajmowało Intermarché.

30 tys. pracowników, 3,2 tys. sklepów i 12,5 mld zł obrotu – to bilans Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan po 25-latach działalności. Z konsorcjum, które początkowo liczyło 10 hurtowników powstała jedna z największych sieci handlowych w Polsce. Gala jubileuszowa była okazją do świętowania sukcesu sieci, ale też zapowiedzenia odejścia na emeryturę prezesa Wojciecha Kruszewskiego, którego pod koniec drugiego kwartału 2020 r. zastąpi na tym stanowisku dotychczasowy członek zarządu – Robert Rękas.

Od 4 listopada w wybranych sklepach Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan ruszyła akcja promocyjna, w trakcie której klienci mogą kupić produkty Ambition Terra z rabatem 50%.

W bieżącym roku Polska Sieć Handlowa Lewiatan obchodzi jubileusz 25-lecia działalności na rynku. Z tej okazji w sobotę 5 października we wszystkich sklepach sieci odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Urodziny Lewiatana”.

Strony

X