Hurtownia

Działający na terenie województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego dystrybutor ogólnospożywczy – firma Bos-Pol, zyskała właśnie nowych akcjonariuszy. Oprócz Grupy Chorten, która od pół roku jest większościowym właścicielem spółki, akcje nabyła Spółdzielnia Obrotu Towarowego, spółka TEDI, Grupa MPT oraz właściciele kluczowych sklepów w Grupie Chorten.

We wrześniu  otwarty został w Ostrowcu Świętokrzyskim kolejny oddział Specjał, w którym oferowana jest możliwość zakupów m.in. w samoobsługowym systemie cash&carry. Uroczystego otwarcia dokonał prezes Krzysztof Tokarz.

Powodzenie firm mniejszych, nawet tych „sfranczyzowanych”, nie zależy wyłącznie od współpracy z integratorem, ani też hurt w Polsce to nie tylko hurt integrujący detal, nawet przede wszystkim nie ów integrujący. Istnieje cała kilkutysięczna sfera hurtowni niezależnych, funkcjonujących w klasycznym układzie: producent – hurt – detal.

Hurtownie oraz sprzedawcy wyrobów własnych, jak piekarnie i cukiernie nie są zwolnione z opłaty recyklingowej od toreb foliowych. O kolejnych niejasnościach wynikających z nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowanymi informuje Dziennik Gazeta Prawna.

X