drogerie

Po bardzo dobrym zakończeniu czwartego kwartału 2019 r. Natura nie zwalnia tempa. W styczeń 2020 r. sieć wkroczyła z ponad 10% wzrostem całego biznesu oraz z rekordową sprzedażą w kanale e-commerce ze wzrostem o ponad 300%.

Drogerie i sklepy z chemią gospodarczą dość często narażone są na kradzieże i włamania, gdyż zawłaszczone przez złodziei produkty mają zwykle swoją określoną wartość i dość łatwo je spieniężyć. Jeśli dojdzie do nieszczęścia warto pamiętać, by przypadkiem nie zatrzeć śladów przestępstwa na miejscu zdarzenia, bo to dzięki nim udaje się ustalić sprawcę. Właśnie dzięki takim śladom udało się zatrzymać sprawcę kradzieży w drogerii w pobliżu centrum Jawora.

Nasila się zjawisko kradzieży markowych perfum w drogeriach. Funkcjonariuszom udało się ująć złodziei w Jeleniej Górze oraz Słupsku. Czy współpraca policji z firmami ochroniarskimi przyniesie efekty?

Rossmann jest najwyżej ocenianym sprzedawcą w Polsce przez klientów - wynika z badania OC&C Proposition Index 2017. Jednocześnie w kategorii „drogerie” zdobył też pozycję lidera.

Nowo obowiązujący zakaz handlu obejmuje również drogerie i duże sieci, które oprócz produktów spożywczych oferują szeroką ofertę chemii gospodarczej i kosmetyków. Chociaż część sprzedaży kosmetyków przeniesie się do Internetu, można się jednak spodziewać, że zakaz handlu w niedziele dotknie szczególnie duże sieci sklepów z kosmetykami, jak  i mniejsze, ale zlokalizowane w dużych centrach handlowych.

Drogerie Jasmin stawiają ma współpracę z blogerkami. W dniach 3-4 marca w Pałacu Brzeźno podczas  konferencji pod nazwą Wiosenne Przebudzenie z spotkało się ponad 30 blogerek z całej Polski, zajmujących się tematyką beauty i lifestyle. Głównym organizatorem spotkania były Drogerie Jasmin.

31 marca br. w Bełchatowie została otwarta drogeria Jawa, zlokalizowana przy ulicy Czyżewskiego 1. Jest to czwarta firmowa Drogeria Jawa na terenie województwa łódzkiego. 

Sieć Rossmann otworzy swoją pierwszą drogerie w Kępnie. Sklep uruchomiony zostanie w galerii handlowej Quick Park, której otwarcie zapowiedziane jest na 2018 r. 

16 września br. została otwarta pierwsza drogeria Hebe w Lesznie. 

Najbardziej popularnym miejscem zakupów kosmetyków są drogerie (79%). W tych punktach częściej dokonują zakupów kobiety (86%), niż mężczyźni (67%). Popularność drogerii jako miejsca zakupów wzrasta wraz z wykształceniem (od 66% wśród osób z wykształceniem podstawowym do 89% w wyższym) i dochodami (74% wśród osób z dochodami do 1 000 zł, 87% z dochodami powyżej 2 000 zł).

X