Caritas

Sieć sklepów Żabka od lat stara się angażować w niesienie pomocy tym, którym potrzebne jest codzienne wsparcie. W 2018 r. przekazała Caritas ponad 180 ton żywności. To również ważne działanie społeczne, które odpowiada na problem marnowania żywności.

To już 16. raz, kiedy przy wigilijnym stole Caritas spotkali się samotni i potrzebujący. Współorganizatorem tego ważnego wydarzenia był  Selgros Cash&Carry, dzięki czemu ma ono charakter ogólnopolski. Na ten cel przekazano ponad 35 ton żywności. 

To już 16. raz, kiedy przy wigilijnym stole Caritas spotkają się samotni i potrzebujący pomocy. Współorganizatorem tego ważnego wydarzenia jest Selgros Cash&Carry, dzięki czemu może przyjąć ono charakter ogólnopolski. Marka wchodząca w skład Transgourmet przekazała na ten cel ponad 35 ton żywności. Wieczerze odbędą się w największych miastach w całym kraju.

Sklepy Carrefour dołączyły do ogólnopolskiej zbiórki Caritas „Tak, Pomagam!”. W ramach tej inicjatywy 7 i 8 grudnia w hipermarketach i supermarketach sieci można spotkać wolontariuszy Caritas zachęcających do przekazania produktów i wsparcia osób potrzebujących przed zbliżającymi się świętami.

W dniach 7-8 grudnia, w wybranych sklepach Chaty Polskiej, klienci będą mogli wspomóc akcję charytatywną „Tak – Pomagam” organizowaną przez Caritas. Będzie to zbiórka żywności o dłuższym terminie ważności, przekazana tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Często nie dostrzegamy osób starszych i samotnych, choć mieszkają po sąsiedzku. Biedronka po raz kolejny włącza się w akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Wkrótce na terenie całej Polski odbędzie się już 16. edycja kampanii. Jej kulminacyjnym momentem będą zbiórki żywności prowadzone wspólnie z Caritas w 715 sklepach sieci Biedronka 21 i 22 września br. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących osób starszych. 

Kredki, zeszyty, farby i linijki – to niezbędny zestaw ucznia na początek roku szkolnego. Z myślą o potrzebujących dzieciach, których rodzice nie mają możliwości zakupu niezbędnych przyborów, Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Włączają się w nią sklepy Carrefour na Śląsku. W ramach inicjatywy na przełomie sierpnia i września w wybranych hipermarketach sieci w Sosnowcu i Jaworznie odbędą się zbiórki artykułów szkolnych.

20 maja br. w Rzeszowie rozpocznie się 13. edycja wspólnych obchodów Dnia Dziecka. W ramach rodzinnego świętowania w plenerze organizatorzy przygotowali występy zespołów wokalnych, pokazy taneczne i przedstawienia teatralne, a także dmuchane place zabaw dla maluchów. Pikniki potrwają do 24 czerwca br.

Pół miliona złotych to wartość darowizny przekazanej na ręce Caritas przez Selgros Cash&Carry. Do potrzebujących trafią pełnowartościowe artykuły w postaci odzieży i obuwia. Dzięki wsparciu pomoc otrzymają potrzebujący z całej Polski.

Selgros Cash&Carry już od 5 lat wspiera Caritas Polska w organizacji Wigilii, w tym roku po raz pierwszy na tak dużą skalę. - Spotkania łącznie w całej Polsce zgromadziły 10 tys. potrzebujących - zauważył Cezary Furmanowicz, Dyrektor Marketingu Selgros Cash&Carry i Transgourmet.

Strony

X