Biedronka

Od piątku 28 września sieć sklepów Biedronka powiększy się o pięć nowych lokalizacji. To efekt prowadzonych rozmów między Jeronimo Martins Polska a siecią Piotr i Paweł odnośnie przejęcia części sklepów, które do tej pory działały pod tym ostatnim szyldem.

Często nie dostrzegamy osób starszych i samotnych, choć mieszkają po sąsiedzku. Biedronka po raz kolejny włącza się w akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Wkrótce na terenie całej Polski odbędzie się już 16. edycja kampanii. Jej kulminacyjnym momentem będą zbiórki żywności prowadzone wspólnie z Caritas w 715 sklepach sieci Biedronka 21 i 22 września br. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących osób starszych. 

11 września br. został otwarty po remoncie sklep Biedronka przy ul. Góra Libertowska 6 w Libertowie. Układ sklepu stał się bardziej funkcjonalny i dostosowany do najnowszych standardów obowiązujących w sieci Biedronka.

Biedronka rozpoczyna kolejny projekt, który ma na celu promowanie czytelnictwa. Już 14 i 15 września br. w 48 sklepach sieci w 14 miastach Polski zagości „Ostry Dyżur Literacki”. Wyjątkowa akcja skierowana do dzieci i ich rodziców organizowana jest we współpracy z Fundacją „Czas Dzieci”. Każde dziecko, które weźmie w niej udział, otrzyma zalecenia wraz z symboliczną receptą na książkę, które pomogą rozwijać kompetencje czytelnicze.

Ponad 72 mln kg jabłek i gruszek kupili klienci Biedronki w 2017 r. Teraz sieć prezentuje kolejną odsłonę „Kuchni polskiej” zachęcając do kulinarnej podróży po kraju – od galicyjskiej karkówki zapiekanej w jabłkach z kurkami po kresowego szczupaka z musem jabłkowym. O jakości polskich jabłek mówi również w specjalnym spocie telewizyjnym dostawca Biedronki.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, tak jak rok temu zajęło 4. miejsce w rankingu największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej TOP 500 CEE, przygotowanym przez grupę Coface i redakcję dziennika „Rzeczpospolita”. Utrzymanie tak wysokiej pozycji możliwe było dzięki przychodom, które wyniosły w 2017 r. ponad 11 mld euro.

Biedronka nawiązała współpracę z aplikacją Yanosik w celu informowania o godzinach otwarcia sklepów. Stanowi to odpowiedź na ustawę ograniczającą handel w niedziele. Testy pilotażowe trwały w sierpniu.

Sieć Biedronka po raz dziesiąty jest obecna na Forum Ekonomicznym w Krynicy, które w tym roku odbywa się w dniach 4-6 września. Dla uczestników wydarzenia przygotowała różnorodne aktywności, realizowane pod hasłem „Zdrowie jest dla wszystkich”. Targ śniadaniowy, live cooking, masaże, wieczorny chill-out z DJ-em – tego wszystkiego  można doświadczyć w specjalnej Strefie Biedronki, zlokalizowanej przy Pijalni Głównej. Przedstawiciele firmy wezmą także udział w panelach dyskusyjnych.

Biedronka lubi czytać i chce swą pasją zarazić wszystkich klientów niezależnie od ich wieku. Dlatego też po raz kolejny zorganizowała akcję promującą czytelnictwo. Tym razem ogłosiła „Wielki Festiwal Książki”. W jego ramach od czwartku do niedzieli klienci, którzy zdecydowali się na zakup trzech dowolnych książek, otrzymali rabat o wartości najtańszej z nich.

Wczoraj został otwarty nowy sklep Biedronka w Poznaniu, przy ul. A. Poszwińskiego 2. Placówka odpowiada najnowszym standardom sieci i jest stworzona w koncepcie Biedronka 2.0. Z okazji otwarcia przygotowano dla klientów degustacje produktów oraz liczne atrakcje dla dzieci, w tym gry i zabawy animacyjne.

Strony

X