Jesteś tutaj

Sprzedaż sieci Biedronka wzrosła o 14,4% rdr

Sprzedaż sieci Biedronka, według wstępnych danych, wzrosła o 14,4% licząc rok do roku do 7.703 mln euro w 2013 r., podało Jeronimo Martins w raporcie. W samym IV kw. ub. r. przychody Biedronki wyniosły 2,06 mld euro, co oznacza wzrost o 10,6% w skali roku (12,6% r/r w PLN).

Jeronimo Marrins podało, że skuteczne wdrożenie programu rozwoju, w ramach którego zostało otwartych 280 sklepów (268 netto), wzrost sprzedaży like-for-like były głównymi motorami wzrostu wyników w Polsce pomimo wymagającego rynku. Spółka ocenia, że poniesione nakłady inwestycyjne mają negatywny wpływ na jej marże w krótkim okresie, jednak w dłuższej perspektywie są kluczem do dalszego wzmacniania przewagi konkurencyjnej i obrony pozycji lidera na rynku. 

Spółka poinformowała także, że rozwój sieci Hebe w Polsce przebiega zgodnie z planem - od marca do grudnia spółka uruchomiła 36 sklepów tej marki.

Źródło: ISBnews

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

W sobotę, 28 października, otworzono po remoncie sklep Biedronka w Barczewie. Z tej okazji dla klientów przygotowano ofertę produktów w okazyjnych cenach oraz atrakcje, m.in. degustacje produktów oraz wyścigi rajdowe sterowanymi samochodami dla dzieci.

Kolejny sklep należący do sieci Jeronimo Martins uruchomiono w Poznaniu. Nowa Biedronka zlokalizowana jest na dworcu kolejowym Poznań Główny. Sklep ma powierzchnię 420 mkw, wyposażony jest w 5 kas. Ze względu na lokalizację, w ofercie sklepu znajdują się produkty, które mogą być przydatne w podróży: pieczywo wypiekane na miejscu, kanapki oraz rogale świętomarcińskie. 

X