Jesteś tutaj

Szlachetna Paczka w Kompanii Piwowarskiej

Ruszył największy projekt wolontariatu pracowniczego w Kompanii Piwowarskiej dla najbardziej potrzebujących rodzin. Firma już po raz czwarty będzie wspierać Stowarzyszenie WIOSNA i Szlachetną Paczkę. Dzięki tej inicjatywie ponad 50 wybranych rodzin zostanie obdarowanych w weekend 6-8 grudnia br. świątecznymi paczkami, które zostaną specjalnie przygotowane przez ochotników z Kompanii Piwowarskiej. Do tegorocznej inicjatywy zgłosiło się 53 liderów, którzy utworzyli zespoły liczące łącznie ponad 1600 wolontariuszy.

Kompania Piwowarska działa dla Szlachetnej Paczki już od czterech lat. Każdego roku angażuje się do tego projektu bardzo duża liczba pracowników KP, dzięki którym tak wiele potrzebujących rodzin otrzymuje wymarzone paczki świąteczne. 

– Czas przedświąteczny, z jednej strony jest bardzo wyjątkowym okresem, z drugiej jednak, każdy z nas jest wtedy jeszcze bardziej zabiegany niż zwykle. Mimo to znajdują się tacy ludzie w naszej firmie, którzy myślą o innych i swój czas i energię chcą poświęcić na to, żeby sprawić radość drugiemu człowiekowi – to piękne. To wspaniałe uczucie być częścią tak szlachetnej inicjatywy i po prostu mądrze pomagać, bo pomaganie uskrzydla – powiedziała Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Kompania Piwowarska wspiera Szlachetną Paczkę od 2016 r. Podczas trzech ostatnich edycji wolontariuszom z KP udało się przygotować ponad 3 tys. paczek dla 174 rodzin, w których są zarówno osoby ubogie, niepełnosprawne, starsze i samotne. Wartość pakunków wyniosła ok. 700 tys. zł. Ochotnicy pakowali prezenty łącznie ponad 345 dni roboczych.

– Każdego roku pobijamy rekord zarówno w liczbie chętnych do pomocy, jak również w ilości przygotowanych paczek, w których znajdują się najbardziej potrzebne rzeczy – meble, sprzęt gospodarstwa domowego, ubrania, żywność, leki, chemia gospodarcza, ale też upominki świąteczne. Nie mam wątpliwości, że w tym roku pobijemy kolejny rekord, bo są z nami ludzie o wielkich sercach – uzupełniła Małgorzata Walędzińska-Półtorak.

Kompania Piwowarska od lat wspiera różnego rodzaju inicjatywy społeczne i organizacje jak np. Stowarzyszenie WIOSNA. Dzięki wolontariuszom i dla wolontariuszy troszczących się o społeczności lokalne w ramach firmy powstał program wolontariatu pracowniczego „Kompania Wolontariuszy”. Pracownicy KP z energią i otwartością, a przede wszystkim z potrzeby serca, angażują się w działalność społeczną. W ramach realizowanego w firmie programu „Postaw na Ruch” kilometry pokonywane w trakcie uprawiania sportu zamieniane są na finansową pomoc dla organizacji wspierających osoby w potrzebie. W KP organizowane jest także od 2010 r. Tyskie Cup – turniej piłkarski dla pracowników, w której aktywność połączona jest z ideą wolontariatu. Trzy zwycięskie drużyny mogą wskazać dowolne organizacje, którym przekazywane są darowizny. Kompania Piwowarska działa także na rzecz społeczności, w których wytwarza i sprzedaje swoje piwo – marka Lech od kilku lat realizuje program LECHSTARTER, dzięki któremu społeczności lokalne otrzymują środki finansowe na zwycięskie projekty.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kolejny Weekend Cudów za nami. 55 liderów Kompanii Piwowarskiej w całej Polsce wraz ze swoimi zespołami wolontariuszy, których łącznie było ponad 1800, przygotowało 914 paczek, które w magiczny weekend 6-8 grudnia br. trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych na terenie kraju. Cała logistyka zajęła 2600 godzin – czyli ponad 100 dni, a wartość przekazanych środków na paczki i organizację akcji w KP wyniosła 235 tysięcy zł.

„Raport zrównoważonego rozwoju. Nasz wkład w realizację Agendy 2030” Kompanii Piwowarskiej został wyróżniony w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Raporty Społeczne”. Jury doceniło przystępną, skrótową formę zawierającą kluczowe informacje, walor edukacyjny oraz odważne zmierzenie się z trudnym tematem oddziaływania na otoczenie. To jedyne tegoroczne wyróżnienie dla zgłoszonych raportów społecznych.

X

Przeczytaj również