Jesteś tutaj

W najbliższą niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 r. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Branża FMCG od lat hojnie wspiera WOŚP. 

W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich specjalistycznych szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Na terenie całego kraju działać będą lokalne sztaby organizujące pracę wolontariuszy. Branża FMCG również dołoży swoją cegiełkę. Producenci, sieci oraz niezależni handlowcy od lat wspierają inicjatywę. Tegoroczny Finał odbędzie się w niedzielę niehandlową – po raz pierwszy sklepy i galerie handlowe podczas orkiestrowego grania będą zamknięte. Galerie handlowe nie zamykają się w niedzielę, a jedynie sklepy na jej terenie. Nadal wolontariusze mogą skorzystać z przestrzeni rozrywkowej – kawiarenek, restauracji, kina i wielu innych atrakcji. Wiele galerii udostępniła także swoją przestrzeń dla wolontariuszy, a nawet organizowane są imprezy zamknięte czy część finałowych wydarzeń na ich terenie. Nie zabraknie także skarbon stacjonarnych w sklepach, które sztaby mogą wystawiać już od piątku. Zatem Orkiestrowa zbiórka w będzie trwać nie jeden, a nawet trzy dni.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Ponad 81,4 mln zł "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" - takim wynikiem zakończył się w niedzielę po północy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórce towarzyszyły liczne imprezy, m.in. koncerty, pikniki i aukcje charytatywne.

Rekordową kwotę udało się zebrać podczas zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzonej przez sieć Lidl.

X