Jesteś tutaj

Nowe władze Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego

Podczas walnego zgromadzenia Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego, które odbyło się 29 stycznia Arkadiusz Grądkowski, opiekun związku oraz Przemysław Pruszyński, sekretarz Rady Podatkowej podsumowali działania podejmowane na rzecz branży spożywczej przez Konfederację Lewiatan w minionym roku. Wybrano również nowe władze związku.

Podczas walnego zgromadzenia nastąpiło oficjalne przekazanie funkcji prezesa zarządu Annie Mączyńskiej z firmy Agus. Ustępujący prezes Marek Zieliński, założyciel Kingi Pienińskiej, pełnił tę funkcję od 2012 r.

Zebrani uczestnicy podziękowali Markowi Zielińskiemu za dotychczasowy wkład w prace na rzecz sektora spożywczego w Polsce, licząc na jego dalsze zaangażowanie w rozwój branży, a także możliwość skorzystania z bogatej wiedzy i doświadczenia zawodowego prezesa.

W skład zarządu weszli:

• Anna Mączyńska - prezes zarządu

• Jacek Czarnecki - wiceprezes zarządu

• Małgorzata Chudzik - wiceprezes zarządu

W składzie rady nadzorczej znaleźli się:

• Piotr Nowosielski - przewodniczący rady nadzorczej

• Dariusz Gałęzewski - członek rady nadzorczej

• Robert Ogór - członek rady nadzorczej

• Magdalena Rohde-Krempa - członek rady nadzorczej

• Małgorzata Grycan - członek rady nadzorczej

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

System kaucyjny na opakowania jest niezbędny i zostanie wprowadzony za kilka miesięcy - uważa Michał Kurtyka, minister klimatu. Zapowiada też dialog z przedsiębiorcami na temat tego, jaki system będzie najwłaściwszy. Zdaniem Konfederacji Lewiatan rozwiązanie problemu odpadów opakowaniowych nie będzie możliwe bez efektywnego systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta, którego uzupełnieniem będzie system kaucyjny.

Konfederacja Lewiatan chce zaproponować zmiany dotyczące korzystania z chorobowego. Za pierwsze trzy dni zwolnienia lekarskiego pracownik nie będzie miał zapłacone. W zamian za to mają być wprowadzone niższe składki zdrowotne. Argumentem za są często wykorzystywane przez pracowników zwolnienia L4 nie mające nic wspólnego z chorobą. 

X