Jesteś tutaj

Litwa weźmie przykład z Polski?

Litewskie władze zamierzają wprowadzić ograniczenie handlu w niedziele w centrach handlowych. Wzorują się na polskim rozwiązaniu funkcjonującym od marca br.

W czwartek lokalny sejm przyjął poprawki do kodeksu pracy. Projekt uzyskał poparcie niemal wszystkich posłów, tylko jeden zagłosował przeciw. Remigijus Żemaitaitis, polityk litewskiej partii Porządek i Sprawiedliwość, przyznał że zaproponowano model obowiązujący w Polsce. Wśród mieszkańców Litwy Spinter Tyrimai przeprowadził badanie opinii, z którego wynika, że 70 proc. społeczeństwa popiera takie rozwiązanie.

Źródło: PAP

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Od marca 2018 r. wejdzie w życie ustawa zakazująca handlu  niektóre niedziele. Od początku budziła ona kontrowersje dotyczące placówek włączonych i wyłączonych z zakazu. Wiele osób zadaje sobie pytanie, kto skorzysta, a kto straci na jego wprowadzeniu. Odpowiedział na nie Dyrektor PwC Polska, Grzegorz Łaptaś.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej (KIU) wywodzący się z NSZZ „Solidarność” przygotował pierwsze propozycje zmian do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

X

Przeczytaj również