Jesteś tutaj

Trwają Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Odbywające się właśnie w halach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie Targi Sadownictwa i Warzywnictwa są jedną z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Biorą w nich udział tacy wystawcy, jak m.in. firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie oraz przedsiębiorstwa zajmujące się sortowaniem i pakowaniem owoców i warzyw.

Podczas trwającej, jubileuszowej X edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa wystawcy z kraju i zagranicy prezentują bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach biorą udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni są producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. Przestronne stoiska dają wystawcom możliwość doskonałego zaprezentowania oferty wszystkim zwiedzającym.

W czasie dwóch dni targów odbywają się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów: 15 stycznia – VII Konferencja Truskawkowa, VI Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz  Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie,16 stycznia – konferencja sadownicza,  „Ekologia w ogrodnictwie – czy to się opłaca?”, konferencja o warzywach polowych oraz  konferencja na temat upraw pod osłonami.

Podczas TSW 2020 po raz siódmy przyznane zostaną Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu nagrodzi najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców.

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

W dniach 23 - 24 marca 2018 r. w Katowicach odbędzie się trzecia edycja regionalnych targów franczyzowych „Pomysł na firmę”. W wydarzeniu weźmie udział 70 marek franczyzowych z kilkunastu branż z Polski i zagranicy oraz ok. 2 tys. potencjalnych franczyzobiorców.

Do odkrywania tradycyjnych smaków Portugalii zaprasza Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC). Już po raz dziewiąty portugalskie produkty spożywcze, wino i muzyka będą głównymi bohaterami wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Portugalskiego „Flavours of Portugal”. Ta najważniejsza impreza promująca Portugalię w Polsce odbędzie się w dniach 21-26 maja br. w samym centrum Warszawy.

X