Jesteś tutaj

Zostań sprzymJEŻeńcem. Nowa akcja Dzikiego Sadu

Nie każdy wie, że jeże są dziś zagrożone całkowitym wyginięciem. Choć w Polsce objęte są ścisłą ochroną, by przetrwać potrzebują zdecydowanych działań ze strony człowieka. Dziki Sad aktywnie włącza się w pomoc dla tych pożytecznych zwierząt. Na przestrzeni ostatnich lat naturalne środowisko jeży drastycznie się skurczyło, a one same rozpaczliwie szukają nowych miejsc do życia. Jeże masowo giną pod kołami aut, podczas wypalania i koszenia łąk, zatrute chemicznymi środkami ochrony roślin, pokaleczone wyrzuconymi puszkami czy szklanymi butelkami. Według przewidywań naukowców, bez czynnej pomocy człowieka do 2025 r. dziko żyjące jeże wyginą. Stąd decyzja o wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Jeży „Nasze Jeże”, które od 2008 r. wspomaga Ośrodki Rehabilitacji Jeży, a także Ośrodki Rehabilitacji Zwierząt, w których odbywa się leczenie, opieka weterynaryjna i rehabilitacja jeży w celu przywrócenia ich do środowiska naturalnego. By stać się sprzymJEŻeńcem wystarczy wejść na stronę i kliknąć w zdjęcie jeża. Kliknięcia zamieniają się we wsparcie dla stowarzyszenia „Nasze Jeże”. Dziki Sad przygotował również konkurs. Szansę na wygraną ma każdy, kto na stronie poprawnie odszyfruje trzy rebusy i odpowie kreatywnie na jedno pytanie. Nagrodami w konkursie są koszulki i zapas Dzikiego Sadu. Akcja pomocy dla jeży potrwa do 30 września.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Sfinks Polska zawarł z Grupą Żywiec umowę o współpracy na najbliższych 5 lat. W jej ramach Żywiec będzie na wyłączność sprzedawać piwo, piwo bezalkoholowe oraz cydr do trzech sieci lokali Sfinksa – Sphinx, Chłopskie Jadło oraz WOOK.

Przed nami 10. edycja kultowej trasy Męskie Granie, sponsorowanej przez markę Żywiec. Specjalnie na dziesięciolecie dla fanów projektu przygotowana została prawdziwa muzyczna gratka – w Warszawie i Żywcu zagra Orkiestra Orkiestr, w której wystąpią artyści, pamiętani z singli promujących 10 tras Męskiego Grania. Liderem tego niezwykłego przedsięwzięcia został Smolik. Dodatkowo, na trasie, na dwóch scenach, zagra kilkudziesięciu artystów, w tym m.in. Bass Astral x Igo, Daria Zawiałow, Kortez, Maria Peszek, a także Nosowska, Ørganek i O.S.T.R.

X